Де у Рівному будуть вулиці Музичка, Чайки та Червонія?

А ще Тараса Бульби-Боровця та Андрія Кузьменка

[media=53261]

Сьогодні відбулися експертні слухання щодо перейменування 34-х вулиць обласного центру на виконання закону про декомунізацію. Серед найбільш відомих під перейменування підпадають вулиці Мірющенка, Курчатова, Гайдара, Остафова та Черняка.

[media=53256]

Мешканці останньої - проти, щоб їх адресу змінювали на ім’я конкретної людини. Адже, на їх думку, при зміні влади вулицю знову можуть перейменувати. Тож пропонують нейтральну назву, говорить старший по будинку Черняка, 6 Юрій Новак:

 

 

- Мають перейменувати вулицю Черняка на Сергія Бачинського, уже пише, що Віктора Чайки. Я так зрозумів, що воно може помінятися ще шість раз, тобто, наша влада міняє як їм треба. Не так, як громадськість бажає, а як вважають за потрібне, на власну думку. Народ виступає за те, щоб назви вулиць не прив’язувати до прізвищ. Прийде інша влада – будуть вважати, що ця людина не підходить -  будуть міняти на свою. Це марна трата коштів. Якщо вже міняти – то на якусь альтернативну назву, наприклад,  героїв України.

 

Між тим, мешканців інших вулиць на слуханнях не було, адже організатори кажуть, що їх і не запрошували, бо над цим питанням поки працюють експерти та історики, їх було 30.

[media=53259]

Комісія направила свої напрацювання до Інституту національної пам’яті, який дав свій позитивний відгук щодо пропозиції рівненських експертів. За словами кандидата історичних наук Андрія Жив`юка, ці імена мають відійти в історію:

 

- Дві відомі в Рівному вулиці, їх кожен знає – це вулиці Мірющенка і Остафова. Вони підлягають перейменуванню. Це підпільники, які діяли в Рівному в період радянсько-німецької війни як  співробітники оперативної групи НКВС СРСР. І, відповідно, до закону про декомунізацію, символи, пов’язані з їхньою діяльністю, мають бути усунуті із публічного простору. Це вже має перейти в простір музейний, архівний.

 

Ці вулиці тепер пропонують називати Героїв АТО та Пластова відповідно. Серед резонансних пропозицій - перейменування вулиці Бахарєва на імені Музичка, Валі Котика змінити на Василя Червонія.

[media=53257]

[media=53258]

Серед іншого, вже під час засідання були пропозиції присвоїти певним вулицям імена Тараса Бульби-Боровця та Андрія Кузьменка. 

Роз`яснення деяких пропозицій можна переглянути тут.

Зауважимо, що це попереднє схвалення, його мають надати депутатам міськради для затвердження на сесії.

 

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Згубився кіт

В районі Газотрону згубився кіт сіро-рудого окрасу з білою грудкою. Котик має особливу прикмету – він без хвоста! Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.    

Знайдено цуцика

  На території Метро знайдено цуценя рудого окрасу з нашийником. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати:          

Більше оголошень