У 2019-му ЗНО на Рівненщині зможуть здавати незрячі

Новий формат завдать випробовуватимуть у цьому році

ЗНО в Україні та на Рівненщині зокрема здаватимуть і незрячі. Щоправда, завдання шрифтом Брайля планують впровадити у 2019-му році.  Цього ж року Український центр оцінювання якості освіти лише розроблятиме таку методику, розповіла керівник Львівського регіонального центру Лариса Середяк:

Цього року Український центр оцінювання якості освіти проводитиме апробацію тестових завдань для сліпих дітей, аби вже у 2019-му році запровадити зошити з шрифтом Брайля.

Лариса Середяк додає, що в таких зошитах є потреба, адже в цьому році ЗНО здавала чимала кількість дітей з порушеннями зору.

Зараз для них роблять зошити збільшеним шрифтом, шукають краще освітлення та дають більше часу на виконання завдань. Попри вади, діти показують гарні результати.

Іспити складали й колясочники, хоча вищезгадані категорії учнів можуть не здавати ЗНО, кажуть освітяни. Додамо, що на Рівненщині в цьому році зовнішнє незалежне оцінювання захотіли складати 11 дітей з особливими потребами.

Влад Пєрязєв Радіо Трек

Загублено документи на Музичук

Загублено гаманець з документами на прізвище Музичук Андрій. Прохання повернути за винагороду.    

Знайдено самокат

В районі Лебединки знайдено дитячий самокат. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:  

Загублено гаманець і документи

Напередодні в районі Чайки було загублено чоловічий гаманець з документами та посвідченням водія, виданими на прізвище ЛОХВИЧ ВАСИЛЬ ЙОСИПОВИЧ. Прохання повернути за винагороду.

Більше оголошень