Топ-5 тематичних музеїв Рівненщини

На Рівненщині впродовж 2016 року діяло 14 музеїв, які включають 29 відділів та відокремлених підрозділів музейного показу

Музей нумізматики

Музей нумізматики — постійно діюча нумізматична виставка Державного історико-культурного заповідника міста Острога. Знаходиться у приміщенні колишнього житлового будинку Штейненбергів (19 століття).

Фонд музею нараховує понад 11 тисяч одиниць зберігання.

До збірки належать монети, грошові сурогати, нагороди, бони, цінні папери, шати до ікон.

Музей володіє повною колекцією, однією з двох в Україні, пам'ятних та ювілейних монет Національного банку України.

Графік роботи

Музей  приймає відвідувачів із вівторка по четвер із 9.30 до 17.00., у п`ятницю -  до 16.00.

Вихідні дні: понеділок, субота, неділя.

Для дітей: вхідний квиток - 7 грн., для дорослих - 15 грн.

 

Музей лісу

Парковий комплекс «Музей лісу» розташований на автошляху «Рівне-Сарни» поблизу Костополя.

У музеї відкриті експозиції, які розповідають про історію розвитку лісу, галузі лісового господарства України і Рівненщини зокрема.

Тут можна побачити колекції флори і фауни регіону, зразки народних промислів пов'язаних з лісом, у планах - відновлення будинку лісника зразка початку XX ст.

Територія навколо музею - це своєрідна рекреаційна зона, одне з улюблених місць відпочинку місцевих мешканців, адже тут облаштований дитячий майданчик з гірками для розваг, прокладається екологічна стежка.

Експозиція Музею складається з трьох тематичних залів: історичний зал, зал сучасного розвитку лісового та мисливського господарювання та кімната природно-заповідного фонду.

Графік роботи

Понеділок-п'ятниця 8.00-17.00

Субота-неділя та святкові дні 11.00-16.00

Вартість квитка для дітей - 8 грн, для дорослих - 16 грн.

Культурно-археологічний комплекс Пересопниця

Розташований у селі Верхівськ Рівненського району.

Культурно-археологічний центр складається із археологічного музею, музею української Першокниги Пересопницького Євангелія, музею-скансену «Княже місто».

У археологічному музеї можна розглянути речі, які археологи знайшли під час розкопок на місцевому полі. Це срібні та мідні натільні хрестики, пряжки, воїнські нагрудні значки, жіночі прикраси, наконечники стріл, списів та бойові сокири. Найдавніші знахідки датуються ще кам’яним віком.

Посеред зали освітлено макет Пересопниці княжої доби.

Можна роздивитися селян у дерев'яних будиночках, вартових на вежах, дружинників у садибі та їхніх коней. Таким городище було за часів Київської Русі.

Музей української Першокниги Пересопницького Євангелія

Експозиція музею розповідає про українську Першокнигу — Пересопницьке Євангеліє. 

Крім того, частину експозиції складають приватні колекції Сергія Манелюка (Євангелія на різних мовах світу, українські переклади), Андрія Бойко-Гагаріна (скарб монет), власні речі мешканців села Пересопниці тощо.

Княже місто - це скансен із натуральних моделей давніх оборонних укріплень, зрубів хат, господарських будівель. Вони зведені майстрами з поліських районів краю за методом, що його застосовували тут дереводіли Київської Русі в 11 - 12 століттях, коли Пересопниця була столицею удільного князівства.

Вхідний квиток до музейного комплексу:
школярам та студентам — 10 грн,
дорослим — 15 грн

Екскрсійна путівка в археологічний музей — 40 грн
Екскурсійна путівка в музей Пересопницького Євангелія – 40 грн

Екскурсійна путівка у музей-скансен «Княже місто»:
для дітей і студентів – 25 грн,
для дорослих – 25 грн

Музей бурштину

Знаходиться у місті Рівне на вулиці Симона Петлюри, 17.

Серед його експонатів – різноманітні шматки бурштину, знайдені у різний час на території Рівненщини та ювелірні вироби з цього каменю. 

Зокрема, тут експонується найдавніший бурштиновий виріб України, якому приблизно 2,5 тисячі років.

Це диск- амулет, знайдений на території Дубенського району, який свідчить про те, що наші предки вже тоді вміли обробляти бурштин і використовувати його як талісман та амулети.

Ще однією окрасою музею вважаються камені, у яких закристалізовані комахи. 

Представлені у музеї і різні бурштинові породи, деяким з яких уже по 40 мільйонів років. Один шматок такої породи, наприклад, дає різні відтінки одного зеленого кольору.

Музей книги та друкарства

Музей книги та друкарства знаходиться в пам’ятці архітектури XVI ст.. - Луцькій надбрамній вежі у Острозі. Експозиція музею розміщена на трьох поверхах. Тут розповідається про історію створення книги та виникнення друкарства, діяльність Івана Федорова.

Серед рідкісних експонатів найдавніша друкована книга “Декреталій” папи Григорія IX (Париж 1511р.) , глаголичне видання Бревіарія Хорвацького (Венеція 1561р.), Острозька Біблія Івана Федорова (1581).

Сьогодні книжкова колекція нараховує близько 3 тис. експонатів, половина з яких — рукописи, західноєвропейські і кириличні стародруки ХVI/XVII ст.

Графік роботи

всі дні крім понеділка з 9.30 до 17.00.,пятниця до 16.00.

Для дітей: вхідний квиток - 7 грн., для дорослих - 15 грн.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Собаку по кличці Сем шукають у Рівному

Пес втік після обстрілів. Він має довгу світлу шерсть, довгі лапи та гострі вуха. Може бути в районі Віденської, Щасливого, Мототреку або Радіозаводу. Номери власників: 068-28-97-319 або 068-041-14-08

У Рівному знайшли посвідчення учасника бойових дій

У Рівному на зупинці 12 школа, знайшли посвідчення учасника бойових дій. Документ виданий, на ім'я Рогожніков Віктор Петрович. За деталями звертайтесь за номером: 099 92 60 612

У Рівному знайшли техпаспорт на прізвище Поліщук

У Рівному 1 листопада знайдено техпаспорт, в районі масив Київський. Документ виданий, на ім'я Поліщук Наталія Володимирівна. За деталями звертайтесь за номером: 096 118 5225

Більше оголошень