ТОП-10: які продукти треба їсти щодня і в чому їхня користь
Харчування має бути збалансованим, інакше проблем зі здоров'ям - не уникнути
Почалася осінь, а значить, не за горами і сезон простуд та знесилення організму. Тим більше, що осінь цього року – дійсно «календарна», та й ситуація в країні лишає на нашому самопочутті помітний відбиток…
Щоби не хворіти і підтримувати організм у тонусі, потрібно добре харчуватися. Раціон має бути збалансованим і насичувати нас усіма вітамінами й корисними мікроелементами
Розповідаємо, що обов’язково треба включити у свій раціон восени.
Морепродукти і риба
У рибі міститься дуже багато вітамінів, мікроелементів та корисних для організму Омега-3 кислот. Найкорисніші види риб і морепродуктів:
- скумбрія,
- тріска,
- тунець,
- морський окунь,
- палтус,
- сардини,
- мідії,
- омари і креветки тощо.
Зелень і зелені овочі
У зеленому листі містяться вітаміни A, B2, B3, B6, B9, C, E, K. Найкорисніший листовий овоч – шпинат, він містить максимальну кількість корисних речовин. Його можна додавати до омлетів, різних салатів і він є у супермаркетах в замороженому вигляді практично круглий рік. Також рекомендується включати до свого раціону:
- кріп,
- петрушку,
- базилік,
- листя салату,
- листя кульбаби.
Різне насіння
Дуже корисне для людини насіння соняшнику, яке містить вітаміни групи В, вітамін Е, калій, кальцій, магній, залізо і біотин. У насінні гарбуза, як це не дивно, міститься дуже багато фосфору. Також потрібно додавати в свій раціон насіння льону, кунжуту, чіа. Дієтологи рекомендують готувати із насінням молочні або кефірні смузі.
Молоко
Коров'яче молоко – лідер за вмістом фосфору, кальцію, а також дуже необхідного для нашого організму вітаміну D. Із молока можна приготуватися безліч різних страв – каші, омлети, млинці, супи, панкейки, киселі. Рекомендуємо спробувати також молочні шейки і смузі або какао з молоком.
Кисломолочні продукти
Цікаво, що кефір, ряжанка, кисле молоко, сметана і сир краще засвоюються організмом людини, ніж звичайне молоко. У них багато корисних біфідобактерій, які покращують стан кишківника і чудово впливають на імунітет людини.
Яловичина
Дієтологи рекомендують вживати й різні види м'яса, адже в ньому міститься багато вітамінів групи В. У курятині і свинині багато вітаміну D і К. Індичатина і яловичина містять селен, який дуже корисний для роботи щитовидки. Варто включати в свій раціон також яловичу печінку. А м'ясо кролика – джерело кальцію і фосфору, та й містить дуже мало шкідливого холестерину.
Рослинна олія різного походження
Цей продукт також обов'язково треба включати до свого щоденного раціону, адже в ньому дуже багато вітаміну Е. Надзвичайно корисна оливкова олія прямого віджиму, а ще варто вживати у невеликих кількостях соняшникову, соєву, лляну та кунжутну олії.
Фрукти і ягоди
Без цих продуктів важко уявити собі щоденний раціон при здоровому харчуванні. Їжте побільше яблук (вони багаті вітамінами та антиоксидантами), якщо є можливість – вживайте бодай іноді авокадо З фруктів можна готувати соуси, запіканки, салати, смузі. Ягоди - їжте окремо, варіть компоти, готуйте з них солодкі десерти.
Горіхи і сухофрукти
Дієтологи радять додавати до свого раціону хоч трохи горіхів (попри те, що вони висококалорійні, у них міститися корисні вітаміни і мікроелементи). Також не слід забувати про сухофрукти – чорнослив, родзинки, фініки, сушені персики, - можна додавати в каші, випічку, шийки і смузі, готувати десерти з сиром.
Овочі та бобові
Поряд з фруктами, дієтологи рекомендують щодня їсти овочі. Наприклад, морква містить багато вітаміну А, червоний солодкий болгарський перець – вітаміни А, З і лікопін. У бобах багато фосфору, кальцію, а також вітамінів із групи В.
Джерело: Главред
Радіо Трек: НОВИНИ