Типові помилки дачників, або Навіщо прибирати залишки рослин в саду і на городі
Можливо, це джерело усіх ваших проблем
Залишки рослинності в саду й на городі можуть стати добривом для ґрунту лише після того, як повністю перегниють. До того моменту опале листя, овочі, фрукти, бур'яни і навіть скошена трава — це не що інше, як джерело проблем, з якими вам доведеться мати справу у новому дачному сезоні.
Досвідчені дачники восени вже давно забирають ці залишки за межі ділянки. Розкажемо, чому не треба вірити чужим порадам
Листя
Нерідко воно уражене бактеріями або грибком. Також листя є прекрасним укриттям для шкідливих комах.
Бадилля
Качан, стебла, коріння та інше лушпиння часто залишаються гнити у ґрунті на зиму. Але доки вся ця маса стане джерелом корисних речовин, в них поселяться слимаки і гусениці, попелиця та всілякі інші паразити. Можна бути впевненим – шкоди від такої органіки на городі більше, ніж користі.
Бур'яни
Залишати бур'яни на городі, сподіваючись, що вони загинуть від морозу, не слід. Деякі екземпляри здатні навіть зацвісти у найближчу відлигу, а значить, з'явиться і насіння, яке обов'язково дасть сходи навесні.
Падалиця
Залишки фруктів плодових дерев стануть їжею для комах і гризунів. До того ж на землі зазвичай валяються плоди, уражені хворобами чи шкідниками, що створює додаткові неприємності.
Трава і гілки
Усе це добро краще спалити, якщо немає можливості використовувати рослинність як мульчу або закласти в основу теплої грядки. Але не забувайте оглянути гілки на предмет зараження лишайниками чи грибком. За найменших підозр їх краще буде також відправити на багаття.
Радіо Трек: НОВИНИ