Тарифи на комуналку – злетять на 20-50%? Експерт пояснив, скільки будемо платити за опалення та електрику (ФОТО)

І при чому тут МВФ

В Україні тарифи на електроенергію можуть збільшиться на 50% з 1,68 до 2,5 грн за кВт/год. При цьому ціни на опалення виростуть на 20%.

Як повідомляється в матеріалі UBR.

У владних коридорах знову виникла ідея скасування положення про спеціальні зобов’язання (ПСЗ). Це механізм, який передбачає компенсацію витрат для енергокомпаній і дозволяє зменшити розміри комунальних платежів для українців.

 

Дія режиму ПСЗ має закінчитися 30 квітня.

 

На цьому, зокрема, наполягав Міжнародний валютний фонд (МВФ) як на обов'язкову умову для відновлення співпраці з Україною.

Як стверджує експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук, продовження ПСЗ є втручанням в ціноутворення і порушенням пунктів меморандуму з МВФ.

Населення має почати платити за електроенергію «відповідно до собівартості її виробництва плюс витрати на обслуговування цього процесу», говорить експерт.

За підрахунками Корольчука, кінцева мета – це тарифи для населення в межах 3,5-4 грн за кВт*год.

 

Такі розцінки встановлено, наприклад, у Румунії і Болгарії. Як проміжний можна ухвалити тариф у 2,5 грн за кВт*год.

Юрій Корольчук, колишній працівник "Нафтогазу" - праворуч

Експерт констатує:

«Уже сьогодні в зв'язку з високою вартістю газу у підприємств Теплокомуненерго немає грошей для капітального ремонту мереж та обладнання.

 

Практично всі органи місцевого самоврядування урізали бюджети капремонтів».

За прогнозами Корольчука, тарифи на тепло в будь-якому випадку виростуть на опалювальний сезон 2021-2022 рр.

Високі ціни від НАКу «вимили» всі оборотні гроші у ТКЕ – вони у великих боргах перед «Нафтогазом», й інших способів, окрім як підняти тарифи, не знають.

Радіо ТРЕК у Telegram. Viber: 063-734-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Микола Кульчинський

Микола Кульчинський

Відкрити плей-лист

Посвідчення водія Рабешко

27.09.2023 р. загублено посвідчення водія на прізвище Рабешко Роман. Орієнтовно по маршруту від гуртожитків РДГУ №4 і №5, через "Текстильник" і до а/с Чайка.

Втрачено документи на прізвище Скубік

У Рівному в районі Північного втрачено документи, на прізвище Скубік, а також техпаспорт на автомобіль та телефон. Прохання повернути за винагороду, телефонуйте 

Втрачено документи на прізвище Петренчук

06 серпня на мікрорайоні «Північний» було втрачено сумку через плече сірого кольору з документами на прізвище Петренчук. Якщо ви знайшли ці документи, прохання повернути за винагороду Тел.: (066) 67 07 841

Більше оголошень