ON-LINE

Створити публічний простір? У Рівному не знають, що робити з колишнім лекторієм компартії

понеділок, 30 липня 2018
Раніше міський голова Рівного пропонував це приміщення продати
Публічний простір - це місце для відпочинку, спілкування та роботи, здебільшого на свіжому повітрі (фото з сайту arivaurban.net)

Йдеться про будівлю на вулиці Петлюри, 1, відому у місті під назвою Народний дім. Тут уже багато років розташовані офіси місцевих організацій політичних партій та обласних громадських організацій. Більшість з них орендують приміщення за 1 гривню на рік, деякі мають борги в оплаті комунальних послуг і відмовляться їх гасити.

Оскільки орендарі, деякі з яких займають тут приміщення вже по 20 років, їх не ремонтують, Народний дім нині у плачевному стані і потребує ремонту. Як його робити – вирішували на засіданні бюджетної комісії міськради. Секретар міськради Рівного Сергій Паладійчук пропонував виселити з Народного дому орендарів:  

Більша кількість договорів оренди завершується у лютому-квітні 2019 року. Залишається 3-4 організації. Думаю, що якщо це рішення буде прийнято, ми проведемо перемовини, щоб ті організації, договори  оренди  яких триваліші, щоб вони пішли назустріч і з квітня 2019 року тимчасово виїхали, щоб ми могли провести нормальну реконструкцію. Яка це буде реконструкція – буде зрозуміло, як буде проведено обстеження технічного стану.

За словами секретаря міськради, у Народному домі можна було б зробити на першому поверсі публічний простір. Також, якщо у будівлі дозволять фундамент и та стіни, у ньому можна добудувати мансардний поверх, щоб збільшити площу.  

Заступник міського голови Рівного Галина Кульчинська була проти виселення організацій з Народного дому. Пропонувала спочатку визначитися з концепцією використання приміщення, можливо, й провівши громадське обговорення. А тоді вже займатися реконструкцією будівлі, залучаючи до цього організації, які будуть знати, що матимуть у ній приміщення. Нагадала, що тут колись був розташований лекторій компартії і що завдяки покійному політику Василю Червонію він став Народним домом, де утворився Народний рух України, де формувалася незалежність нашої держави.  

Депутат Микола Бляшин пропонував провести конкурс на кращий проект реконструкції Народного дому.

У будь-якому разі всі члени бюджетної комісії були проти продажу Народного дому. А що з ним і як робити далі – визначатимуть на сесії міськради.    

 

 

 

Мирослава Опанасик Радіо Трек

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Загублено документи на прізвище Бульда

    В районі вулиці Макарова 56, у дворі будинку, було втрачено чорний шкіряний гаманець з...
  • Загублено посвідчення мами загиблого в АТО

    Напередодні у Рівному у тролейбусі №1 загублено посвідчення мами загиблого в АТО на ім'я...
  • У Рівному втрачено документи на прізвище Муляр

    В районі вулиці Княгині Ольги було втрачено посвідчення водія на прізвище...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного