Спроможність ОТГ збираються вимірювати… дітьми

Урядовці пропонують внести зміни до критеріїв формування спроможних громад

Урядовці вважають, що будь-яку громаду можна буде вважати потенційно спроможною, якщо на її території проживатиме не менше 5 000 людей.

При цьому, щонайменше 250 з них повинні бути дітьми шкільного віку, а ще сотня – дошкільнятами.

Відповідні зміни до Методики формування спроможних громад напередодні презентували фахівці Міністерства розвитку громад і територій спільно з Комітетом ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування.

На думку голови Рівненської обласної ради Олександра Данильчука, який також брав участь у цій презентації, чим більшою за чисельністю є громада, тим більше вона має шансів стати спроможною:

Я вже не раз казав, що успішні країни Європи свого часу зробили ставку на створення громад, населення яких складає не менше 10, а то й 50 тисяч. І досвід показує, що від цього громади лише виграли, бо стали самодостатніми та справді автономними. А в цьому і полягає суть децентралізації. 

Одним з оновлених критеріїв може стати й індекс податкоспроможності громади на рівні не менше 0,3.

ДОВІДКОВО: індекс податкоспроможності – це коефіцієнт, який визначає рівень податкоспроможності зведеного бюджету міста обласного значення, бюджету ОТГ і районного бюджету у порівнянні з аналогічним середнім показником по всіх зведених бюджетах міст обласного значення, районів і ОТГ в Україні – у розрахунку на одну людину за надходженнями ПДФО.

Крім того, за новою Методикою частка місцевих податків і зборів у власних доходах місцевих бюджетів має складати не менше 10%.

Зазначимо, що Міністерство має провести обговорення озвучених змін ще й на регіональному рівні. А нову мапу спроможних ОТГ на всій території України фахівці повинні презентувати вже до кінця наступного року.

Нагадаємо, напередодні у Києві вирішили переділити Рівненську область на три повіти (або округи).

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Богдана Карц

Богдана Карц

Знайдено паспорт

Знайдено паспорт на прізвище Єфімчук Анастасія.    

Загублено документи на Войцеховський

Загублено документи на прізвище Войцеховський Віталій. Прохання повернути загублене за винагороду.  

Знайдено ключі

Знайдено  ключі від автомобіля «Хюндай»    

Більше оголошень