Сомнологи пояснили, у чому причина одвічної втоми та сонливості
І тут в першу чергу йдеться про втому надниркових залоз
Експерти пояснюють, що почуття втоми – це в першу чергу про роботу надниркових залоз. Якщо вони втомлені, в організмі виробляється надмірна кількість кортизолу, гормону стресу.
У випадках сильного стресу організм споживає багато глюкози. Й саме глюкоза вимотує усі сили організму.
Тож у разі втоми надниркових залоз експерти радять приймати вітамін В1. Врегулюють роботу надниркових залоз помірні фізичні навантаження й міцний сон.
Водночас через кортизол, який виробляється від стресу, стоїть на заваді нормальному сну. Аби здолати ці негаразди, треба поповнювати запаси мелатоніну. Влітку достатню кількість часу проводити на дворі, а взимку навіть рекомендують терапію червоним світлом.
Тривалу втому можуть відчувати люди після застуди та респіраторних хвороб. Тож запаси енергії можуть поповнити вітамінів В1 та D3, а також цинк. Не завадять і природні ліки, такі як от орегано, тим'ян, шавлія та часник.
Сонливість часто викликає інсулінорезистентність. Споживання великої кількості вуглеводів змушує мозок спати. Саме тому після їди так хочеться поспати. Змінити енергетичний рівень в організмі допоможе кетогенна дієта та інтервальне голодування.
Крім того, постійну втому може спровокувати низька кислотність шлункового соку, дефіцит магнію та калію.
Радіо Трек: НОВИНИ