Сім сотень працівників готові забезпечувати аварійну готовність Хмельницької АЕС

На ХАЕС затверджено аварійний план, що визначає порядок проведення дій щодо попередження та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, а також зниження радіоактивного впливу на персонал, населення та навколишнє природне середовище.

Гендиректор ХАЕС очолює штаб керівника аварійними роботами на майданчику для здійснення загального керівництва з локалізації та ліквідації надзвичайних ситуацій на ХАЕС.

На Хмельницькій АЕС створені 23 аварійні групи та бригади загального та спеціального призначення, чисельністю близько семисот осіб. До складу яких входять працівники експлуатаційного, ремонтного персоналу та низки підрозділів, що забезпечують функціонування єдиного механізму із запобігання позаштатних ситуацій на АЕС, — розповів начальник управління з питань аварійної готовності та реагування ХАЕС Сергій Дубина.

Реалізуючи «постфукусімські» заходи з підвищення безпеки, на ХАЕС придбано 4 мобільні дизель генераторні електростанції та 6 мобільних помпових установок, для забезпечення постійної готовності ядерного об’єкта до непередбачуваних ситуацій. Це додаткові заходи, які унеможливлюють поширення будь-якої позаштатної ситуації на атомній електростанції.
[media=189966]
За словами Сергій Дубини, додаткові заходи на ХАЕС передбачені на випадок повного знеструмлення енергоблоків. Зокрема, мобільні дизель генераторні станції та помпові установки, призначені для подачі електропостачання та охолоджувальної рідини на системи безпеки, знаходяться біля обох енергоблоків. Решта техніки у стані очікування на спеціальному майданчику і використовується щорічно під час проведення протиаварійних тренувань.

У випадку виникнення позаштатної ситуації на АЕС, передбачене інформування територіальних та місцевих органів влади про хід протікання аварії, а також надання необхідних рекомендацій щодо захисту населення та територій. Всі заходи, які проводяться управлінням з питань аварійної готовності та реагування ХАЕС підтверджують, що аварійна готовність на Хмельницькій АЕС підтримується на високому рівні.

За матеріалами ХАЕС

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

Втрачено документи на прізвище Григорчук

Поблизу Торгового Центру Чайка втрачені документи:  техпаспорт та посвідчення водія на ім'я Григорчук Петро. Прохання - повернути за винагороду.

Загублено ключ від авто Honda

Розшукують загублений ключ від авто Honda з чорним плетеним брелоком. Загубили його навпроти заправки «Олас», що на вулиці Льонокомбінатівській у Рівному. Прохання повернути за винагороду.  т. (067) 360 65 64

Портфель

В центрі Рівного – у критому ринку, загублено портфель з ноутбуком Samsung . Прохання повернути за винагороду. 

Більше оголошень