Щоби потім не втрачати врожай: восени кожен добрий господар чистить дерева від лишайників
Це важлива процедура, якщо в наступному сезоні ви розраховуєте щось отримати з дерева
Восени багато садівників на своїх ділянках готують дерева та чагарники до зимівлі. Важливо в цей період позбутися лишайників на плодових деревах.
Утворення нарості на пагонах плодових дерев — часте і дуже небезпечне явище.
Лишайники сприяють уповільненню росту та мізерному плодоношенню рослин, а ще притягують комах-шкідників. Також ця проблема призводить до засихання та відмирання гілок.
Саме тому господарям варто вжити усіх можливих заходів, аби позбутися цієї гидоти
Із цим допоможе залізний купорос. Змішайте його з водою у співвідношенні 500 г/10 л, щоб отримати 5% розчин. Вказаним розчином обробляють гілки та стовбури і чекають приблизно 7 днів. Після того всі утворення мають відпасти. Однак у разі виявлення залишків необхідно зчистити їх із поверхні за допомогою щітки або лопатки.
Також можна скористатися механічним способом. Цей варіант буде ефективним у разі дуже запущеної ситуації:
- по-перше, слід обрізати гілки, що заросли на деревах вашого саду;
- по-друге, власникам потрібно зішкребти великі утворення лишайників і мохів;
- завершальний етап — обробка рослин розчином мідного купоросу та води у пропорції 300 г/10 л.
Ще одним способом боротьби з лишайником є застосування спеціального засобу. У спеціалізованих магазинах можна придбати препарат «Скор», обробляти дерево — згідно з інструкцією.
Як альтернативу можна також з'єднати 2 кг деревної золи, 1 кг солі, 2 цілісних шматки господарського мила, попередньо натертих на тертці, і 10 л гарячої води. Суміш доводять до кипіння і охолоджують, а потім обмазують стовбури.
Пам’ятайте, що очистивши дерева, необхідно обробити їхні рани садовим варом. А тоді доведеться ще й побілити стовбури розчином гашеного вапна та води — правильні пропорції побілки знайдете ТУТ.
Джерело: Факти
Радіо Трек: НОВИНИ