Що робити, якщо в офісі виявили хворого на коронавірус: поради МОЗ

Якщо місцеві епідеміологи не реагують на спалах коронавірусу, можна звернутись на гарячу лінію МОЗ

Керівник організації, в якій працює хворий на COVID-19, зі свого боку, може звернутись до територіального лабораторного центру, пише УНІАН.

Про це в ефірі «Радіо НВ» розповів головний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Сімейних лікар під час спілкування вже виписує контактних і передає ці дані до лабцентру МОЗ, в якому працюють епідеміологи. Епідеміологи надалі, після підтвердження діагнозу в людини, телефонують до кожного, запитують про симптоми і повідомляють, що вони були в контакті за таким-то епідеміологічним номером, - пояснив санлікар.

Якщо такої реакції на випадок захворювання немає, Ляшко радить керівникам організацій самостійно звертатись до лабцентрів.

Керівник закладу, організації, або уповноважена людина має звернутись до територіального лабораторного центру. Там є закріплений за цією територією епідеміолог, який проводить епідеміологічне розслідування. Він рекомендує, кому з контактних треба йти на самоізоляцію, а кому – не потрібно, - вказав посадовець.

Якщо ж жодних дій з виявлення контактних не робиться і після дзвінка, варто звернутись на одну з гарячих ліній:

  • «ковідна» гаряча лінія при Департаменті охорони здоров'я (278-41-91);
  • гаряча лінія при Міністерстві охорони здоров'я (0 800 505 201). 

Може бути десь просто людський фактор, оскільки велика кількість випадків, велика кількість вогнищ. Можливо, епідеміологи не встигли, десь пропустили, - підсумував Ляшко.

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4 

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Згубився кіт

В районі Газотрону згубився кіт сіро-рудого окрасу з білою грудкою. Котик має особливу прикмету – він без хвоста! Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.    

Знайдено цуцика

  На території Метро знайдено цуценя рудого окрасу з нашийником. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати:          

Більше оголошень