Ще один банк в Україні визнали неплатоспроможним: чи повернуть людям гроші?

Вкладникам потрібно віддати понад мільярд гривень

В НБУ, де раніше віднесли до категорії неплатоспроможних АТ «МЕГАБАНК», ухвалили таке ж рішення й щодо АТ «БАНК СІЧ».

Як повідомили у Нацбанку, фінансову установу віднесли до категорії неплатоспроможних у зв’язку з невиконанням банком у встановлений договором термін своїх зобов’язань перед НБУ за кредитами рефінансування через недостатність коштів.

АТ «БАНК СІЧ» не сплатило відсотки за користування кредитами рефінансування за липень 2022 року, порушивши умови Генерального кредитного договору, укладеного між банком та Національним банком. Попри наявність ліквідних коштів для сплати відсотків за користування кредитом рефінансування, Спостережна рада та правління банку 29 липня 2022 року ухвалили рішення про їх несплату, — йдеться у повідомленні.

В НБУ додали, що були змушені задовольнити свої вимоги за рахунок цінних паперів, що перебували в заставі

Діяльність АТ «БАНК СІЧ» характеризувалася неякісною системою корпоративного управління, неефективною бізнес-моделлю, здійсненням ризикових операцій, що підтверджується збитковою діяльністю та негативною динамікою нормативів капіталу фінустанови, — йдеться у повідомленні.

Вкладникам пообіцяли повернути гроші за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб у повному розмірі, включаючи відсотки, нараховані станом на кінець дня, що передує дню початку процедури виведення банку з ринку.

Загалом можлива сума виплат гарантованої суми вкладникам на 1 липня 2022 року становить 1 млрд 229 млн 700 тис. грн.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

На Князя Романа загублено чоловічий золотий ланцюжок

Сьогодні близько 9-ї години ранку на вулиці Князя Романа, 13, 6 під'їзд загублено чоловічий золотий ланцюжок з хрестиком. Прохання повернути за ВИНАГОРОДУ.

У Рівному згубився песик Арчі

Вчора зник йоркширський тер'єр сріблястого окрасу, Арчі. Собаку бачили в районі Політону, Автовокзалу Обласної лікарні.  Прохання повернути за винагороду.

Більше оголошень