Шахи не роблять дітей розумнішими
Діти, які грають у шахи, не обов'язково вчаться краще за інших своїх однолітків. Про це свідчать результати дослідження, проведеного за участю трьох тисяч учнів молодших класів шкіл Великобританії.
Британський благодійний фонд EEF (Education Endowment Foundation), що спеціалізується на дитячих освітніх програмах, провів масштабне дослідження з метою перевірити, який вплив систематичне навчання шахам здійснює на мислення і навички лічби в молодших школярів.
В експерименті взяли участь близько 3000 школярів у віці 9-10 років. На початковому етапі дослідники надали їм можливість навчитися гри в шахи або вдосконалити свої навички. Програма була розрахована на 30-тижневий курс навчання. Раз на тиждень протягом години акредитовані тренери навчали дітей грати в шахи й розв'язувати шахові задачі.
Після завершення курсу фахівці оцінили успішність учнів, зокрема з математики, проте з подивом виявили, що оцінки учасників експерименту не відрізнялися від балів їхніх однолітків, що не грали в шахи.
Коментуючи результати дослідження, голова освітньої організації Campaign for Real Education Кріс Макговерн наголосив, що вони мають бути "тривожним дзвінком для наполегливих батьків, які можуть перетворити життя своїх дітей на страждання через наївну віру в надзвичайний вплив шахів на успішність".
Шахи можуть розвивати й живити вроджений інтелект, але не дарують інтелектуальних здібностей. Діти мають грати в шахи, слухати Моцарта і робити багато інших речей не заради оцінок, а для задоволення і в якості протиотрути від пристрасті до цифрових технологій і соцмереж, - сказав Макговерн.
Радіо Трек: НОВИНИ