Розпещена дитина: як таку не виховати
Прості поради психолога для батьків
1. Поставити правильні пріоритети.
Навчити дитину віддавати перевагу не матеріальним цінностям, а моральним та емоційним аспектам життя. Певна частка колективізму та співчуття має бути закладена вже з самого дитинства.
Необхідно навчити дитину цінувати те, що вона має, і бачити те, чого в неї немає, як щось непріоритетне для щастя. Важливо навчити дитину самоконтролю і здатності відмовляти собі в чомусь, щоб зрозуміти, що задоволення і щастя — не обов'язково пов'язані з наявністю матеріального достатку.
2. Навчити дитину бути вдячною за те, що в неї є.
Це допоможе їй зрозуміти, що все, що вона отримує, — результат не тільки її власних зусиль, а й внеску інших людей.
Необхідно відзначати досягнення дитини та хороші вчинки, визнавати, що всі труди її не залишаються непоміченими. У такий спосіб у дитини формується розуміння суспільних норм і цінностей, а також почуття задоволеності та поміркованості щодо отримання нових речей або нагород.
3. Встановити межі та навчити дитину справлятися з відмовами.
Важливо пояснювати, чому дитині не можна отримати те, що вона просить, або чому вона має сама щось зробити, щоб це отримати. Таким чином, дитина усвідомлює необхідність взаємодії з навколишнім світом і розуміє, що і для досягнення власних цілей доведеться працювати.
4. Виховувати в дитини відповідальність.
Вчити її розуміти, що кожне її рішення і дія впливає на інших людей і навколишнє середовище.
Також необхідно навчити її раціонального поводження з ресурсами, як матеріальними, так і часовими. Дитина має сама оцінювати ці ресурси й ухвалювати усвідомлені рішення щодо їх використання.
Джерело: ukr.media
Радіо Трек: НОВИНИ