«Безвіз» пов'язаний із рабством? Рівнянам розказали про ризики
У центрі міста говорили про ризики потрапити в рабство. Особливо за кордоном.
У Рівному відбулася попереджувальна акція «Людина – не товар!». Акцію організатори приурочили до Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми, який відзначається 30 липня.
Вуличний перфоманс провели волонтери громадської організації «Центр «Чайка» та Корпусу Миру, а також актори народних аматорських колективів.
Представник центру «Чайка» Лариса Гунько зауважила, що у такий спосіб хочуть попередити рівнян про ризики, які існують, наприклад, під час влаштування на роботу за кордоном. Ці ризики зросли, як ствердужє Лариса Гунько, в тому числі і після запровдження «безвізу».
Говорить Лариса Гунько:
Є таке поняття, як особа, яка постраждала від торгівлі людьми. Серед них жінки, які потрапили у сексуальне рабство. Часто це вилучення органів, трудова експлуатація. Експлуатація неповнолітніх. Часто дітей змушують жебракувати. До слова, з початку 2017 року в області маємо ще трьох людей, постраждалих від торгівлі людьми. Один з них вже отримав статус «експлуатація на території Польщі». Документи на ще двох людей нині готуються. Це теж випадки трудової експлуатації у Ізраїлі та Росії.
Тож, на думку Лариси Гунько, головне для людини особливо уважно ставитись до міграційних намірів, а також самим дбати про свою безпеку.
Зауважимо, що статус постраждалого від торгівлі людьми надає можливість отримати фінансову компенсацію від держави. Розмір компенсації – три прожиткових мінімуми, які виплачуються одноразово.
Аби отримати такий статус, постраждалий від торгівлі людьми, має право звернутись у департамент соціального захисту населення Рівненської ОДА.
Розповідає відповідальна за процедуру встановлення статусу постраждалим від торгівлі людьми Олена Очеретнюк:
Людина, яка імовірно постраждала від торгівлі людьми може звернутись у обласний департамент соціального захисту населення для встановлення відповідного статусу. Статус надається Міністерством соціальної політики. Сьогодні в області є сім осіб, з 2014 року, які отримали статус постраждалого від торгівлі людьми.
Зауважимо, що існує Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів. Спеціалісти зауважують, що сюди найчастіше за консультаціями звертаються із питаннями щодо виїзду за кордон на роботу, а також на навчання.
Радіо Трек: НОВИНИ