Рівно за 2 тижні зміниться розмір пенсій в Україні: для кого й на скільки?

З 1 грудня передбачений перерахунок пенсій

Через збільшення прожиткового мінімуму цьогоріч заплановане ще одне підвищення пенсій. Воно заплановане на грудень і торкнеться багатьох громадян.

У бюджеті на 2022 рік розраховане підвищення пенсій у зв’язку зі зростанням прожиткового мінімуму – про це повідомили у Мінсоцполітики. Переглянути суми виплат мають вже з 1 грудня, тобто буквально через два тижні.

Відомо, що мінімальна пенсія зросте на 66 грн, максимальна – на 660 грн. Така різниця обумовлена законодавством, у якому прописано, що максимальна пенсія не повинна перевищувати 10 прожиткових мінімумів, від яких розмір пенсій і залежить.

 

Мінімальна пенсія зросте до 2093 грн, а максимальна - до 20 930 грн.

 

Підвищення пенсій торкнеться таких категорій пенсіонерів:

  • Тих, що отримують мінімальну пенсію. До них належать особи, що досягли пенсійного віку і не мають необхідного страхового стажу, у зв’язку з чим отримують соціальні виплати.
  • Пенсіонери, що одержують максимальну пенсію.
  • Особи, що мають понаднормовий страховий стаж. За кожний рік роботи пенсіонерам, що мають такий стаж, пенсію збільшуватимуть на 1%. З грудня 2022 року буде йтися про 20,93 грн за кожен рік «понад норму».

Зауважимо, що за цей рік це буде вже другий перерахунок пенсійних виплат. Перший відбувся у жовтні, у зв’язку з чим середню пенсію підняли до 4539,36 грн на місяць.

Джерело: ТСН

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Богдана Карц

Богдана Карц

Відкрити плей-лист

Втрачено документи на прізвище Григорчук

Поблизу Торгового Центру Чайка втрачені документи:  техпаспорт та посвідчення водія на ім'я Григорчук Петро. Прохання - повернути за винагороду.

Загублено ключ від авто Honda

Розшукують загублений ключ від авто Honda з чорним плетеним брелоком. Загубили його навпроти заправки «Олас», що на вулиці Льонокомбінатівській у Рівному. Прохання повернути за винагороду.  т. (067) 360 65 64

Портфель

В центрі Рівного – у критому ринку, загублено портфель з ноутбуком Samsung . Прохання повернути за винагороду. 

Більше оголошень