ON-LINE

Віряни УПЦ МП вимагають звільнити заступника голови Рівненської ОДА

середа, 23 грудня 2015
Під стінами Рівненської ОДА три години поспіль тривав мітинг вірян із Птичої, Дубнського району

Близько 200 вірян Української православної церкви Московського патріархату вимагають захистити їх релігійні права, які за словами самих же вірян, постійно порушуються. 

Сьогодні вони організували мітинг під стінами облдержадміністрації, який тривав понад три години. Під час нього вони звернулися до голови Рівненської ОДА Віталія Чугуннікова з проханням звільнити заступника голови ОДА Олександра Савчука. Далі – пряма мова митрополита Рівненського та Острозького Варфоломія:

- Наша єпархія постійно втрачала свої храми, які захоплювали розкольники так званого Київського патріархату. З боку відповідних державних структур ми не бачили захисту наших прав, як і не бачили, щоб хтось із тих, хто порушує закони про релігійну організацію, поніс відповідне покарання. 

 

Зараз, бачачи, що пан Савчук знаходиться тут серед нас, кричимо йому всі: "Ганьба", - і вимагаємо, щоб (заступник, - ред.) губернатора пішов у відставку.

Натомість заступник голови Рівненської ОДА Олександр Савчук стверджує, що займає нейтральну позицію й закликає представників різних релігійних громад діяти відповідно до чинного законодавства України, захищаючи свої права у суді.

- Законом не передбачено втручання державних органів у релігійні питання. Ми хочемо звернути і звертаємо всіх на те, щоб ішли до судів і виясняли всі свої спори в судах. Якщо якась релігійна громада виграла суд, вона вправі звернутися у відповідні органи, органи юстиції, виконавчу службу про усунення перешкод користування тим чи іншим храмом чи об'єктом.

Зауважимо, що віряни під стінами ОДА запевнили: і далі блокуватимуть храм у Птичі, поки питання про його приналежність не вирішиться на їх користь. 

Нагадаємо, справжня війна щодо приміщення церкви у с. Птича Дубенського району триває понад рік.

Більшість громади висловилася за перехід церкви під юрисдикцію УПЦ КП. Прихильники УПЦ МП - проти. Право на храм вони відстоюють у судах. Вдаються і до інших методів. Наприклад, перекриття міжнародної траси. А ось віряни УПЦ КП навіть оголошували голодування, зачинившись у храмі. Потім те ж саме зробили і віряни УПЦ МП.

Чергова хвиля протистоянь розпочалася у минулу п’ятницю, сутички не припинялися навіть у свято.

З позицією представників кожної церкви стосовно міжконфесійного конфлікту у Птичі Ви можете ознайомитися за посиланням

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Робота

    Робота. Ескаваторник. У Рівному. На будівництво. Висока оплата, постійна...
  • Знайдено посвідчення водія на прізвище Ільчук

    У Рівному знайдено посвідчення водія на прізвище Ільчук Валерій. Власник документу омже...
  • Знайдено іноземні документи

    Сьогодні у Рівному в районі Ювілейний,  навпроти магазину Форд, знайдено іноземні...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного