Рівненську ОДА пікетували через церкву

До обласного центру приїхали мешканці села Птича

Сьогодні Рівненську ОДА пікетували  мешканці села Птича. 

Люди проти передачі церкви у їхньому селі Московському Патріархату. Нагадаємо, конфлікт щодо приміщення храму триває майже рік. Учора столичний Господарський суд не підтримав перехід громади с. Птичі від Московської церкви у підпорядкування Київського Патріархату, як цього хотіла більшість громади. Люди вважали, що  головним аргументом у прийняті рішення став лист до суду від Рівненської ОДА, в якому ніби-то керівник краю Віталій Чугунніков не підтримав громаду у її прагненні перейти під юрисдикцію української церкви.

Як повідомив благочинний Дубенського району УПЦ КП отець Ігор Загребельний, про події на Рівненщині вже знає Патріарх Філарет, який звернувся в Адміністрацію Президента і просив розібрались з тим, що діється в Рівненській ОДА:

– Обурило, що коли позов був направлений суддею сюди в ОДА, адміністрація склала відзив на судовий позов, в якому просить суд відмовити повністю посилаючись на статті закону 43-го - 50-го років. І як стало відомо - невідомо хто це підписував, хто давав дозвіл на цей підпис, хто працював над документами. Документ є, а хто над ним працював - невідомо.

Такоє люди вимагали відставки як Віталія Чугуннікова, так і його першого заступника Юрія Приварського. Вони тримали плакати «Чугунніков - зрадник», «Приварський – прибічник Москви». 

Ввечері пан Приварський провів брифінг та пообіцяв у найближчий час ситуацію з листом прояснити:

– Будуть надані всі документи, які є в наявності в ОДА з метою вирішення вказаного питання в межах чинного законодавства. Юридичним департаментом буде підготована апеляція в 10-тиденний термін на вказане рішення. Такі вирази, як "фальсифікація документів" мають бути підтверджені або правоохоронними органами, або служюовою перевіркою. Службова перевірка буде проведена.

Пізніше, під тиском громади керівник юридичного відділу адміністрації Лілія Китовська та заступник начальника регіональної політики у сфері культури і релігії та національностей РОДА Ігор Соколовський написали заяви на звільнення. Люди вимагали у Приварського зробити те саме, але посадовець відмовився. Натомість благочинний Дубенського району УПЦ КП отець Ігор Загребельний пообіцяв, якщо вимоги громади не будуть виконані, то в Рівне приїде вся єпархія. Також і селяни погрожували перекрити міжнародну трасу та зірвати місцеві вибори.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Оксана Герасимчук

Відкрити плей-лист

Знайдено паспорт на прізвище Федорчук

У Рівному на вул. Київська в районі Спорттоварів знайдено паспорт, на прізвище Федорчук Юрій. Власник може звертатися за номером

Знайдено посвідчення з інвалідності на прізвище Ющук

Знайдено посвідчення з інвалідності другої групи на імʼя Ющук Олександр Миколайович та банківську картку ПриватБанк.  

У центрі Рівного втратили документи та ключі

27 грудня 2023 року у центрі Рівного втратили паспорт, ідент. код, техпаспорт на автомобіль, посвідчення водія, службове посвідчення на ім’я Валентюк О. Г. та ключі. Власник втраченого просить повернути все за винагороду.

Більше оголошень