

Пільговиків і пенсіонерів починають ретельно перевіряти – за всіма доступними базами
В Україні починають серйозно перевіряти отримувачів соцдопомоги.
Ще торік для цього ухвалили спеціальний закон, який дозволив аналізувати доходи і витрати навіть тих, хто вже 3 роки, як не отримує грошей від держави.
Докладніше про те, яка інформація потрапляє до рук чиновників, звідки її беруть і як використовують, пише OBOZREVATEL.
Міністерка соцполітики Марина Лазебна пояснила, що ця перевірка покаже, які програми працюють неефективно, тож їх треба буде переглянути. Йдеться, зокрема, про маніпуляції громадянами заради отримання неправомірної вигоди.
Українці приховують реальний дохід, спеціально розлучаються, отримують частину зарплати в конвертах і навіть фальсифікують документи, щоб отримати «зайву» виплату.
Через це всі отримувачі різного роду соцдопомоги відтепер проходять три етапи верифікації.
Перший – до того, як отримати виплату. Органи соцзахисту повинні зібрати необхідні документи і перевірити їх на достовірність. Виявити окремі порушення знайти досить легко. До прикладу, якщо українець купив автомобіль вартістю понад 50 тис. грн, а потім приховав це у своїй декларації і спробував оформити субсидію, чиновники з реєстру побачать таку покупку і відразу ж відмовлять у виплаті.
Другий – поточна верифікація. Її систематично проводять, коли людині вже призначили допомогу. Якщо під час отримання виплат спливе факт про те, що українець порушив умови надання допомоги і приховав цю інформацію, гроші відразу ж перестануть виплачувати.
Третій – ретроспективна верифікація. Ще три роки після того, як людина перестала отримувати гроші від держави, її можуть і будуть перевіряти.
Юрист Олександр Плахотник пояснив, що інформація про кожного, хто звернувся за допомогою, потрапить на спеціальну платформу.
Тут можна буде побачити все: відкриті банківські рахунки і залишки на них, інформацію про фактичне місце проживання, паспортні дані, ІПН, дані з податкової тощо.
Крім того, платформу поповнюватимуть даними з різних реєстрів. Зареєстрована машина чи нерухомість, велика покупка – все це можна відстежити через реєстри або банківський рахунок.
Виплату можуть або просто припинити, або змусити повернути до бюджету.
Тут все залежить від конкретного закону чи постанови, згідно з якою виділяють кошти. Незаконно отриману субсидію, до прикладу, доведеться повернути у повному обсязі.
Наші новини у Тelegram. Номер у Viber: 063-73-4-106-4
Радіо Трек: НОВИНИ
В Україні скоротили літні канікули. Міносвіти ухвалили рішення
Навіть рідним не давайте: юрист пояснила, через що можна втратити все майно і житло
«Ці регіони залишаться в окупації на роки»: мольфар засмутив пророцтвом
З чого насправді роблять кукурудзяні палички: це знають одиниці
Пенсіонери, які отримують менш ніж 10 000 грн, отримають надбавку: як оформити
У Рівному поряд з кафе "Fortissimo" знайдено пенсійне посвідчення, на ім'я Ремізова Віра Олексіївна За деталями звертайтесь за номером: +380964330774
У Рівному шукають вівчарку по кличці Луна. Зелений ошийник, зникла в районі Боярки 5 лютого. Номери власників: 0969732925
Біля магазина «Копійка» на розі вулиць Грушевського та Гайдамацької (колишня Струтинської) знайшли ключі. Телефонувати за номером: 0689097415