Мінімальну пенсію підвищать до 4 тисяч гривень

Проте бюджет може такого не витримати

Пенсії в Україні можуть різко зрости до 4000 гривень.

Це пов’язано із зобов’язаннями, які взяв на себе Кабмін у межах співпраці з МВФ, передає видання «Today».

Суть у тому, що Кабінет Міністрів зобов’язався забезпечити гарантований рівень доходу для всіх громадян країни.

А нещодавно також стало відомо, що депутати хочуть вирівняти розмір фактичного і номінального прожиткового мінімуму. Пенсії теж прирівняють до цієї суми.

Таким чином, прожитковий мінімум в Україні буде прив’язаний до відсотка від середньої заробітної плати, що становитиме 40% від показників за 2019 рік з урахуванням інфляції.

Якщо пропозицію приймуть, замість нинішніх 2027 грн середня пенсія збільшиться до близько 4201 грн.

 

Крім того, законодавці планують щорічно підвищувати на 1% залежність прожиткового мінімуму від середньої зарплати. До 2030 року цей показник збираються довести до 50%.

Очікується, що це положення набере чинності вже наступного року.

Водночас, чимало експертів наразі сумніваються, чи «потягне» держбюджет настільки витратну соціальну програму. Це може призвести до серйозних проблем, пов’язаних із наповненням державного бюджету і перевищення рівня допустимих витрат на соцзахист населення, прогнозують експерти.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Посвідчення водія Рабешко

27.09.2023 р. загублено посвідчення водія на прізвище Рабешко Роман. Орієнтовно по маршруту від гуртожитків РДГУ №4 і №5, через "Текстильник" і до а/с Чайка.

Втрачено документи на прізвище Скубік

У Рівному в районі Північного втрачено документи, на прізвище Скубік, а також техпаспорт на автомобіль та телефон. Прохання повернути за винагороду, телефонуйте 

Втрачено документи на прізвище Петренчук

06 серпня на мікрорайоні «Північний» було втрачено сумку через плече сірого кольору з документами на прізвище Петренчук. Якщо ви знайшли ці документи, прохання повернути за винагороду Тел.: (066) 67 07 841

Більше оголошень