Приватизовану землю забирають у комунальну власність: як відстояти своє право на неї

На це надається певний період

Процедуру переходу приватної землі у комунальну власність нещодавно нагадали у Мін'юсті. Так, власність померлої людини може перейти у власність громади, якщо спадкоємці, наприклад, відмовились від спадку. Тоді, після проходження певної процедури, землю та інше майно, які належали покійному, вважають відумерлою спадщиною (безхазяйним майном).

У такому випадку влада місцевої громади має дотриматись певних процедур.

По-перше, громада не може претендувати на власність померлої людини, доки не минуло пів року з дня її смерті. За цей час можуть з’явитися можливі спадкоємці, які мають право заявили про свої права на спадок померлого.

Якщо ж за 6 місяців ніхто не заявив свого права на спадок або спадкоємці відмовились від нього, а померлий власник спадщини не залишив ніякого заповіту, то на цей спадок дійсно може претендувати громада.

Через пів року після смерті власника спадку громада повинна вжити заходів для збереження його майна, взявши його під свою охорону.

Коли збігає 1 рік після смерті, громада має право звернутись до суду, аби той визнав спадщину відумерлою.

 

Зазвичай суд приймає позитивне рішення і надає громаді право успадкувати майно померлої людини.

Отже, якщо можливі спадкоємці не хочуть втратити землю та інше майно, що належали померлому родичу на правах приватної власності, вони мають вчасно заявити своє право на спадок та оформити його за усіма юридичними процедурами.

Джерело: Today.ua

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Втрачено документи на прізвище Скубік

У Рівному в районі Північного втрачено документи, на прізвище Скубік, а також техпаспорт на автомобіль та телефон. Прохання повернути за винагороду, телефонуйте 

Втрачено документи на прізвище Петеренчук

06 серпня на мікрорайоні «Північний» було втрачено сумку через плече сірого кольору з документами на прізвище Петеренчук. Якщо ви знайшли ці документи, прохання повернути за винагороду Тел.: (066) 67 07 841

На Відінській знайшли сумочку з дитячою іграшкою

Сьогодні, 21 липня, о 15:20 на зупинці вул.Відінській знайшли сумочку з дитячою іграшкою.

Більше оголошень