Потріскалася капуста: три причини і прості рішення проблеми
Урожай можна врятувати, якщо знати, від чого залежить цілісність овоча
Зрозуміти, чому потріскалася капуста, можна по тому, як Ви за нею доглядали. Щоб капуста лишилася цілою і не «тріщала по швах» важливо правильно за нею доглядати. І насамперед це стосується поливу.
Загалом же причин розтріскування капусти може бути декілька
Неправильний полив
Нерівномірний полив — це саме те, що в першу чергу губить капусту. Причому йдеться як про брак вологи, так і про її надлишок.
До прикладу, за умови занадто рідкісного поливу листя, якому не вистачало води, починає посилено поглинати її і швидше зростати. А оскільки листя всередині качана розвивається швидше, ніж усе інше, головка качана не може впоратися з його тиском, і на капусті з'являються тріщини.
Як цього уникнути
У помірну погоду поливайте капусту раз на тиждень, використовуючи 10-12 л води на 1 кв.м. У спекотну погоду це потрібно робити вдвічі частіше, а у спеку – ще й додатково проводити дощування вранці і ввечері (ґрунт має просочитися на глибину 20-30 см).
Головне – не допускайте великих перерв між поливами.
Найкраще посадити капусту у ґрунт з близьким заляганням ґрунтових вод або неподалік від водойми. Допоможе і система крапельного поливу.
Нестабільні погодні умови
Різкі температурні коливання, занадто часті дощі або ж, навпаки, посуха теж негативно впливають на дозрівання капусти.
Як цього уникнути
Під час тривалих дощів прикривайте зволожені грядки плівкою — це допоможе вашій капусті вирости рівномірно і не розтріскатися. А під час поливу капусти враховуйте зміну температурних умов і рівень опадів.
Овочі ранніх сортів рясно поливають у червні, а пізніх — у серпні. Це дозволить капусті сформувати міцні й соковиті качани.
Порушення термінів збору врожаю
Ви не повірите, але навіть те, коли ви зрізаєте качан, грає важливу роль у тому, яким він вам дістанеться, — цілим і пружним чи потрісканим.
Як цього уникнути
Найважливіше у цій ситуації — не допускати перезрівання капусти. Особливо це актуально для ранньостиглих сортів.
Для того, щоб дізнатися, коли саме потрібно збирати врожай, купуючи насіння капусти звертайте увагу на швидкість визрівання овоча і на терміни збору врожаю.
Ранні сорти капусти можна збирати з кінця червня, середні дозрівають до серпня, а останні качани прибирають у вересні.
Між тим, потрісканий овоч можна використовувати для приготування свіжих салатів і супів або консервації на зиму.
Джерело: Ukr.Media
Радіо Трек: НОВИНИ