Польща вакцинуватиме заробітчан з України проти коронавірусу на кордоні

Для щеплення використовуватимуть однодозний препарат

Громадян України, які їдуть на роботу до Польщі, на кордоні щеплюватимуть проти коронавірусу схваленою в Європейському Союзі вакциною Johnson & Johnson. Цей препарат, на відміну від інших вакцин, потребує однієї ін’єкції. Про це пише «Європейська правда» з посиланням на Wirtualna Polska.

- Це буде своєрідним фільтром проти занесення коронавірусу ззовні. Ми вже щодня фіксуємо по кілька інфікованих на наших контрольно-пропускних пунктах на кордоні з Україною.

 

Люди, які приїжджають на роботу до Польщі, теж повинні бути вакциновані, що посилить наш захист, - заявив керівник медичного центру у Ряшеві, професор Станіслав Мазур.

За його словами, українці отримуватимуть вакцину Johnson & Johnson. Її обрали саме тому, що для щеплення нею необхідно вводити лише одну дозу, тоді як для щеплення іншими вакцинами обов’язковим є введення другої дози.

- Ми отримали багато сигналів від роботодавців про те, що вони хочуть таких щеплень. Компанії, які наймають іноземців на будівництво, на сезонні роботи, побоюються спалаху коронавірусу, який згодом заблокує роботу.

 

Ми чекаємо замовлених доз і відразу після цього розпочнемо щеплення, - сказав Мазур.

Він не назвав дату, коли саме може розпочатися вакцинація.

Видання зазначає, що вакцина J&J є однією з найбільш затребуваних серед поляків, але наразі її важко отримати, оскільки виробник скоротив поставки на 450 000 доз.

Міністерство охорони здоров’я Польщі повідомляє, що в країні вакцинуватися може кожен іноземець: студенти, науковці, люди, які мають дозвіл на роботу, а також подружжя та діти іноземців. Також неважливо застраховані вони чи ні.

МОЗ опублікувало на своєму сайті путівники щодо щеплень українською та російською мовами.

Лікар первинної медичної допомоги має право і повинен видати направлення на вакцинацію через заявку: www.arbet.gov.pl. При видачі направлення він/вона замість номера PESEL використовує номер паспорта або іноземний документ, що посвідчує особу, - йдеться у повідомленні.

Додамо, що за торішніми даними, у Польщі офіційно працювало понад пів мільйона українців. Це без урахування короткочасних угод. Посвідки на проживання в країні мають понад 265 тисяч наших співгромадян.

Радіо ТРЕК у Telegram. Viber: 063-734-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ілона Радзівіл

Ілона Радзівіл

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Ключі

Знайдено ключі, на вулиці Вербовій у Рівному біля кафе «Любава». Поверну власнику +380680393490 [media=266598]

Більше оголошень