Якщо інвалідність або смерть через вакцинацію: уряд виділив гроші на компенсацію

Йдеться про 56 мільйонів гривень

Кабмін виділив 56 мільйонів гривень на поточний рік для компенсації ускладнень після вакцинації від коронавірусу. Про це йдеться у постанові уряду від 31 березня.

У документі зазначено, що у разі встановлення особі групи інвалідності, пов'язаної з ускладненнями, які можуть виникнути після вакцинації від COVID-19, виплата проводиться разово.

Скільки грошей і у якому разі передбачено

Залежно від групи інвалідності, компенсація може становити від 681-ї до 908-ми тисяч гривень:

  1. для осіб з інвалідністю I групи компенсація виплачується у 400-разовому розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року (нині - 908 тис. гривень);
  2. для осіб з інвалідністю II групи – у 350-разовому розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року (нині - 794,5 тис. гривень);
  3. для осіб з інвалідністю III групи – у 300-разовому розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року (нині - 681 тис. гривень).

У разі, якщо людина отримала компенсацію за процедурою Всесвітньої організації охорони здоров’я у межах глобальної ініціативи «COVAX», уряд вже не виплачуватиме відшкодування.   

У разі якщо внаслідок вакцинації проти коронавірусу людина померла, членам сім'ї виплатять 1 мільйон 702,5 тисячі гривень.

Радіо ТРЕК у Telegram. Viber: 063-734-106-4

Загублено документи на Романюк

  Загублено сумку з документами на прізвище Романюк Валерій. Велике прохання повернути документи за винагороду.      

Загублено документи на Музичук

Загублено гаманець з документами на прізвище Музичук Андрій. Прохання повернути за винагороду.    

Знайдено самокат

В районі Лебединки знайдено дитячий самокат. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:  

Більше оголошень