Пільги за батьків: хто з дітей та родичів може ними користуватися?

Перелік досить вичерпний

Закон «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» передбачає соціальні гарантії для учасників бойових дій та членів їхніх сімей. У зв’язку з цим у громадян часто виникають питання ХТО САМЕ, У ЯКОМУ ВИПАДКУ і ЯКИМ ЧИНОМ може скористатися пільгами, які мають їхні родичі?

Ось, наприклад, чим цікавиться у «Пенсійного кур’єра» Галина Сніжна з м. Білгород-Дністровський, Одеської області:

Мої батьки – учасники бойових дій Другої світової війни. У мене ІІ група інвалідності, отримую мінімальну пенсію. Чи маю я право на якісь пільги за батьків? І куди треба звертатися?

Редакція дала їй таку відповідь

Закон «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» передбачає соціальні гарантії для учасників бойових дій та членів їхніх сімей. Під час визначення права на пільги працівники управлінь соціального захисту орієнтуються на ст. 51 Бюджетного кодексу України.

Там сказано, що до членів сім’ї пільговика належать:

  1. дружина (дружина), їх неповнолітні діти (до 18 років);
  2. повнолітні діти, які не мають (і не мали) своїх сімей та є особами з інвалідністю з дитинства І та ІІ груп або особами з інвалідністю І групи;
  3. людина, яка проживає разом з ветераном I групи інвалідності (яка не одружена) і доглядає її;
  4. непрацездатні батьки;
  5. людина, яка перебуває під опікою пільговика і проживає разом з ним.

Однак, щоб відповісти конкретно на це питання, інформації у листі недостатньо. Є імовірність, що жінка належить до категорії, описаної в пункті 2, в такому разі можна розраховувати на пільги за батьків. Це 50% знижки плати за користування житлом і комунальними послугами та інші соціальні гарантії, перелічені у ст. 15 Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Щоб ними скористатися, необхідно звернутися в управління соцзахисту населення і оформити статус «член сім’ї померлого ветерана війни».

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Знайдено один навушник Apple Air pods

На вулиці Княгині Ольги у Рівному знайдено навушник Apple Air pods. Якщо він ваш - телефонуйте

Знайдено документи на прізвище Кірюшин

У Рівному знайдено документи, на прізвище Кірюшин Володимир. Власник може телефонувати:

Втрачено посвідчення УБД

У суботу 25 лютого у Рівному  було втрачено посвідчення УБД, на прізвище Полюхович Юрій. Ймовірно документи згубили у тролейбусі №1 близько 10:30 ранку. Прохання повернути за винагороду. Телефонуйте:

Більше оголошень