Підвищення пенсій в Україні: хто буде отримувати на 1500 грн більше?

У квітні уряд передбачив низку змін щодо виплати пенсійного забезпечення

У квітні відбулося підвищення пенсій для окремих категорій громадян. При цьому в деяких українців пенсії в середньому стали вищими на 1,5 тис. гривень. Йдеться, зокрема, про сім'ї загиблих військовослужбовців, повідомляє Мінсоцполітики.

Підвищення для працюючих пенсіонерів

У квітні перерахували пенсії працюючим пенсіонерам. Їхні виплати стали більшими завдяки збільшенню стажу роботи. Але при цьому свої підвищені виплати вони почнуть отримувати лише влітку. Це пов’язано з особливостями обліку даних про стаж.

Зате у липні пенсіонери, які досі офіційно працюють, отримають підвищені виплати одразу за 4 місяці.

Пенсії для сімей загиблих військовослужбовців

Ще одна категорія громадян, яким підвищили пенсії, – члени сімей загиблих військових. Таких в Україні налічується понад 2,2 тис. Виплати для них зросли досить суттєво.

За даними Мінсоцполітики, в середньому їх пенсії стали вищими на 1500 грн.

 

Причому, мінімальні пенсії цієї категорії громадян зараз становлять: по 7800 грн – на кожного з батьків та по 6100 грн – на кожну дитину.

Ці ж розміри та правила виплат діють і для сімей загиблих добровольців тероборони.

Державні гарантії для членів ТрО

Українці, які вступили до тероборони добровольцями, поряд з учасниками бойових дій - у разі отримання інвалідності - матимуть право на виплати, які призначаються особам з інвалідністю внаслідок війни.

Вони також матимуть право достроково вийти на пенсію, як і учасники бойових дій. Зокрема, жінки зможуть вийти на заслужений відпочинок у 50 років, а чоловіки – у 55.

Але для цього є одна умова: їхній страховий стаж на момент дострокового виходу на пенсію має бути не меншим за 20 років для жінок і не меншим за 25 років для чоловіків.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Богдана Карц

Богдана Карц

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень