Пенсії і доплати: скільки у серпні отримають учасники бойових дій?

Розмір пенсії УБД залежить від набутого страхового стажу та заробітку, з якого сплачувалися страхові внески

Учасники бойових дій мають певні пільги щодо пенсійного забезпечення та виходу на пенсію. Доплати і пенсії для них встановлюються, відповідно до закону.

Хто належить до УБД?

Учасниками бойових дій є особи, які брали участь у виконанні бойових завдань по захисту Батьківщини у складі військових підрозділів, з'єднань, об'єднань всіх видів і родів військ ЗСУ чинної армії (флоту), у партизанських загонах і підпіллі та інших формуваннях як у воєнний, так і у мирний час (перелік підрозділів, що входили до складу діючої армії, та інших формувань визначається Кабміном).

Осіб, які належать до учасників бойових дій, визначено ст. 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Розмір пенсії УБД

Розмір пенсії учасників бойових дій, згідно з законом «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», залежить від тривалості набутого страхового стажу та отриманого заробітку, з якого сплачувалися страхові внески.

Доплати до пенсії УБД

До пенсій учасникам бойових дій встановлюються:

  • підвищення у розмірі 25% прожиткового мінімуму (ПМ), встановленого для осіб, які втратили працездатність (станом на 1 серпня це 2027 грн);
  • цільова грошова допомога на прожиття у розмірі 40 грн (за законом «Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни»);
  • щомісячна державна адресна допомога у розмірі, якого не вистачає до мінімальної пенсійної виплати — 210% ПМ, встановленого для осіб, які втратили працездатність (згідно з відповідною постановою).

Достроковий вихід на пенсію

Учасники бойових дій мають право на достроковий вихід на пенсію за віком за умови, що жінки:

досягли 50-річного віку;

мають страховий стаж не менш як 20 років;

чоловіки:

досягли 55-річного віку;

мають страховий стаж не менш як 25 років.

Нагадаємо, раніше ми писали про особливий вид пенсії – для військових – і на яку максимальну суму вони можуть розраховувати.

Джерело: НВ

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Богдана Карц

Богдана Карц

Відкрити плей-лист

Знайдено номерний знак ВК3898СО

У Рівному знайдено номерний знак від автомобіля ВК3898СО. Якщо він ваш - телефонуйте:

Загублено ключ від автомобіля Merсedes

11 січня 2023 у Рівному загубили ключ від автомобіля Merсedes. Прохання повернути за винагороду. Телефонуйте

Знайдено гаманець і посвідчення водія Марії Степанюк

На вулиці Дубенській у Рівному знайшли гаманець і посвідчення водія Марії Степанюк. Загублене хочуть повернути власниці.   

Більше оголошень