Надбавка у 20% до пенсії: хто може розраховувати на додаткові виплати?

Йдеться і про пенсіонерів-переселенців

Українська пенсійна система передбачає низку доплат і надбавок до пенсії. Зокрема, пенсіонери, які мешкають у гірському населеному пункті, мають 20% надбавки до пенсії. Таку ж надбавку можуть отримати і пенсіонери-переселенці, які переїхали під час війни до гірських регіонів.

Критерії отримання надбавки та гарантії соцзахисту громадян регулює закон «Про статус гірських населених пунктів в Україні».

Згідно з документом, розмір державних пенсій, стипендій та всіх передбачених чинним законодавством видів державної матеріальної допомоги громадянам, які набули статусу працюючого, що проживає або навчається на території населеного пункту, якому надано статус гірничого, збільшується на 20%.

Щоб отримувати надбавку, пенсіонери повинні отримати статус мешканця на території гірського населеного пункту та відповідне посвідчення. Для цього необхідно звернутися до місцевих органів влади або до ЦНАПу. Посвідчення надається протягом 30 календарних днів.

А для пенсіонерів-переселенців необхідно мати статус ВПО з зазначенням нового місця проживання.

Після отримання це посвідчення треба пред'явити до органів ПФУ.

Крім соцвиплат, 25% надбавки передбачено до тарифних ставок та посадових окладів працівників або службовців у гірській місцевості.

Джерело: Соціальна інформаційна платформа

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Богдана Карц

Богдана Карц

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень