Пенсія у 20 тис. грн: яку зарплату треба мати, щоб отримувати таку виплату

Якщо ви – не суддя

З 1 грудня в Україні зросла не лише мінімальна, а й максимальна пенсія, що дорівнює 10 прожитковим мінімумам. Відтепер вона становить 19 340 грн, а в липні наступного року це буде вже 20 270 грн.

Яка зарплата має бути, щоб отримувати такий розмір виплат

Аби отримувати таку пенсію, потрібно мати насамперед відповідну зарплату. Згідно з підрахунками, треба, щоби розмір заробітної плати перевищував середній заробіток по країні у 7, а то і більше разів.

Тобто, якщо на сьогодні середній розмір зарплати по Україні становить 13 095 грн (саме з такої зарплати, встановленої в листопаді 2021 року, зараз розраховується пенсія), то потрібно отримувати від 91 тис. грн і вище.

 

При цьому максимальна пенсія ще може бути трохи вищою за встановлений рівень, якщо у вас є вчений ступінь або певні – офіційно визнані – заслуги перед батьківщиною.

Щоправда, всі ці розрахунки не стосуються суддів, які, досягнувши пенсійного віку, одержують не пенсію, а довічне утримання. Воно прирівнюється до 80% зарплати їхніх колег, які нині працюють на аналогічних посадах. Крім того, їм також щомісяця підвищують розмір цього утримання, і наразі він становить в середньому 91,2 тис. грн.

Для порівняння: від початку поточного року середня пенсія українського судді зросла на 23 тис. грн, тоді як виплати решті пенсіонерів – в середньому на 400 грн.

Джерело: На пенсії

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai. Якщо документи ваші - телефонуйте 

У Рівному знайдено окуляри та телефон

У Рівному, на вул. Відінська, 39 біля М'ясомаркета/ біля АТБ знайдено  окуляри  та телефон. Знайдене передали продавцям на касу магазину 

Посвідчення водія Рабешко

27.09.2023 р. загублено посвідчення водія на прізвище Рабешко Роман. Орієнтовно по маршруту від гуртожитків РДГУ №4 і №5, через "Текстильник" і до а/с Чайка.

Більше оголошень