Пенсія по втраті годувальника: у Мінсоцполітики заявили про зміни

Що саме зміниться, пояснила міністерка соцполітики Марина Лазебна

На фото - Марина Лазебна, очільниця Мінсоцполітики України. Фото "Радіо Свобода"
На фото - Марина Лазебна, очільниця Мінсоцполітики України. Фото "Радіо Свобода"

Уже незабаром пенсію з втрати годувальника студенти денної форми навчання отримуватимуть без довідки з навчального закладу. Про це повідомила міністерка соціальної політики Марина Лазебна.

Уряд ухвалив розроблене Мінсоцполітики рішення, згідно з яким дітям віком від 18 до 23 років, які навчаються на денній формі навчання в установах професійної, професійної вищої та вищої освіти, пенсія у разі втрати годувальника призначається, а виплата раніше призначеної пенсії продовжується без надання довідки навчального закладу.

За словами міністерки, у найближчі декілька місяців близько 10 тис. студентів, які вже отримують пенсію у разі втрати годувальника, досягнуть повноліття, але продовжать навчання у закладах професійної та вищої освіти.

Вони мають право продовжувати отримувати цю пенсію. Але наразі для цього їм потрібно надавати довідку із навчального закладу.

Також, на жаль, через військові дії, одержувачів пенсії у разі втрати годувальника може стати більше, зокрема серед дітей віком від 18 до 23 років. Призначатимуться нові пенсії. Для їхнього призначення також потрібна відповідна довідка.

 

Зрозуміло, що зараз отримати таку довідку часто фізично неможливо або її отримання є зайвим ризиком для дитини. Тому ми розробили рішення, згідно з яким дітям, у яких загинули батьки або інші годувальники, пенсія при втраті годувальника призначатиметься та її виплата триватиме після досягнення повноліття без такої довідки.

 

ПФУ самостійно отримуватиме дані про навчання на денній формі у 2022 році з Єдиної державної електронної бази з питань освіти, – пояснила Марина Лазебна.

Нагадаємо, що на час воєнного стану в Україні змінилися правила отримання пенсій та соцдопомоги. Окрім того, спростили і процедуру подачі заяви на призначення пенсії.

А з квітня на деяких українських пенсіонерів чекає перерахунок виплат.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

На Князя Романа загублено чоловічий золотий ланцюжок

Сьогодні близько 9-ї години ранку на вулиці Князя Романа, 13, 6 під'їзд загублено чоловічий золотий ланцюжок з хрестиком. Прохання повернути за ВИНАГОРОДУ.

У Рівному згубився песик Арчі

Вчора зник йоркширський тер'єр сріблястого окрасу, Арчі. Собаку бачили в районі Політону, Автовокзалу Обласної лікарні.  Прохання повернути за винагороду.

Більше оголошень