Павло Пильтяй: «Попри коронакризу, Kronospan будується швидким темпом» (ФОТО)

Розгорнуте інтерв'ю

[media=206433]Виконавчий директор ТОВ «Технопривід Інвест Груп» (Міжнародна компанія Kronospan) Павло Пильтяй розповів про те, як здійснюється спорудження нового деревообробного заводу Kronospan на Рівненщині, де будівельні роботи тривають повним ходом. Під час інтерв’ю виробничник прокоментував вплив місцевих виборів на реалізацію інвестиційного проєкту та судові справі, ініціатором яких є як сам Kronospan, так і його противники.

- Півтора року тому компанія Kronospan розпочала впровадження на Рівненщині нового інвестиційного проєкту. Як зараз просувається спорудження нового деревообробного заводу поблизу Рівного?

Приємно бачити, як колись закинута промзона в Городку оживає. Крок за кроком наводимо лад, споруджуємо виробничі потужності нового заводу. Впровадження новітніх європейських технологій дуже потрібне для розвитку української економіки. Завод Kronospan на Рівненщині стане одним з найсучасніших та найекологічніших виробництв в Україні. Щоб не бути голослівним, не буду озвучувати терміни запуску виробництва, але ми працюємо над спорудженням заводу дуже інтенсивно. 2020 рік є непростим через пандемію коронавірусу, оголошенні карантинні обмеження. Це впливає на темпи реалізації проєкту, але ми планово рухаємося до відкриття заводу. Ми інвестуємо у нове виробництво, завозимо в Україну найсучасніше, найтехнологічніше обладнання. Дотримуємося всіх українських та європейських стандартів.[media=206431]

- Підприємство отримало всі необхідні дозволи для спорудження та роботи заводу?

Звичайно. Ми пройшли всі необхідні  дозвільні та погоджувальні процедури. Майже рік тому отримали позитивний висновок з оцінки впливу на довкілля нового виробництва. Отримали дозвіл на будівництво нового заводу. Цьому передував безпрецедентно відкритий процес громадського обговорення. Ми провели двічі громадські слухання, зустрічі з депутатами місцевих рад та громадськими організаціями, екскурсії для мешканців Рівного, Городоцької ОТГ, Рівненського району на виробництва Kronospan в Україні та Польщі. Місцеві та всеукраїнські ЗМІ опублікували про це більше сотні матеріалів. Тобто кожен охочий міг отримати максимум інформацій про нове виробництво та переконатися у високих стандартах його екологічної безпеки.[media=206428]

- Нагадайте, яким буде нове виробництво, які його основні параметри?

Завод Kronospan матиме не тільки сучасне європейське обладнання, а й одні з найкращих у світі фільтраційних систем, в тому числі UTWS та WESP. Ми маємо намір інвестувати у створення виробництва понад 200 мільйонів євро. Спочатку це буде лінія із виробництва ДСП.  Наступним етапом інвестиції може стати спорудження лінії з виробництва ОСП, вартістю також понад 200 мільйонів євро.

В систему UTWS лінії ДСП входить сухий електростатичний пилоочисник ESP, ефективністю очищення 95%. Згідно з європейською системою найкращих доступних технологій виробництва деревних плит ВАТ ця схема очищення газопилової суміші є найбільш ефективною із доступних на сьогодні. Лінія виробництва ОСП буде обладнана рукавними фільтрами з ефективністю 95 %, циклон-фільтрами з ефективністю 90 % та циклонами з ефективністю 90 %. Дільниця висушування стружки ОСП оснащується додатково фільтром WESP ефективністю 94%, тобто «мокрим» електростатичним пилоочисником.[media=206430]

Після запуску заводу в залежності від етапу реалізації проєкту робочі місця матимуть від 200 до 400 рівнян. Середня заробітна плата на підприємстві становитиме 15-18 тисяч гривень на місяць, що суттєво перевищує середній рівень оплати праці в регіоні. Ще від 2000 до 4000 людей працюватимуть у супутніх до діяльності заводу галузях та виробництвах.

По наших підрахунках, лише на етапі демонтажних та підготовчих робіт, ми фактично підтримували 300 нових робочих місць – частина працювала безпосередньо на майданчику, окрім того, було залучено низку офісних працівників та працівників суміжних професій (як, наприклад, водії). Тобто, сотні робітників залучені і під час будівництва заводу.

-Знаю, що в суді є декілька справ щодо заводу Kronospan. На Вашу думку, в чому причина судових позовів?

Ніхто не скасовував економічну конкуренцію. Гарячими цьогоріч є і виборчі баталії. Все це накладає свій відбиток на розвиток ситуації. Очевидно частина таких людей мала сподівання заробити собі якісь політичні дивіденди на критиці одного з найбільших інвестиційних проєктів. Саме тому в публічний простір продумано і сплановано запускались різноманітні маніпуляції та недостовірна інформація про проєкт.

Професійно організовувались нібито народні акції протестів, куди людей звозили централізовано автобусами.  Триває юридичний спам з однотипних і безпідставних позовів, які під копірку подають нібито активісти. Звідкись знаходяться кошти на дуже дорогих адвокатів, робота яких коштує тисячі доларів. Є ресурси для того, щоб орендувати конференц-зали в Києві та проводити там пресконференції  з порушенням всіх журналістських стандартів. Ці випадкові збіги можна перераховувати безкінечно, але ж на Рівненщині проживають розумні люди і вони вже чітко зрозуміли звідки ростуть ноги у такої активності.

На таку активність впливали також і місцеві вибори, які відбулись цьогоріч. Раніше активісти дуже палко доводили, що роблять все заради інтересів громади, але аж ніяк не заради політичних дивідендів. І, як завжди, лукавили. Більшість з таких «борців» балотувались на місцевих виборах. Але результати голосування показали  реальний рівень підтримки  в громаді таких активістів. Вони зазнали гучної поразки.  Деякі з таких кандидатів набирали всього по два голоси у своїй громаді. Це не домисли – це загально доступні факти. Ці дані є у відкритому доступі на сайті ЦВК.

Громаді не потрібні політичні спекуляції та неправдиві заяви. Громада підтримує економічний розвиток, залучення інвестицій, створення нових робочих місць, збільшення податкових надходжень до місцевих бюджетів і, як наслідок, будівництво шкіл та садочків, соціальної інфраструктури. Все це набуло  особливої важливості у такий непростий рік.  

Тому ми не боїмося судових позовів, адже переконані в своїй правоті. Маємо докази, результати досліджень, які підтверджують, що  Kronospan  працює з дотриманням всіх законодавчих норм.[media=206429]

- Нещодавно компанія Kronospan виграли судовий позов проти організації «Екоклуб», як вам це вдалося?

Підкреслюю – ми повністю переконані в правоті своєї позиції. І вважаємо поширення недостовірної інформації, маніпулювання – неприйнятним. Тому ще у лютому подали три судових позови, щодо спростування недостовірної інформації. І ось в жовтні судовий розгляд у двох з них завершився на нашу користь.

ТОВ «Технопривід Інвест Груп» виграла суд за позовом про спростування недостовірної інформації, яку поширювала громадська організація «Екоклуб». Відповідно до рішення суду організація має спростувати недостовірну інформацію, поширену 16.01.20р. та 05.02.20р. в мережі інтернет на сторінці Громадського об’єднання «Екоклуб» та на сторінці Громадського об’єднання «Екоклуб» у соціальній мережі Facebook. Суд зобов’язав громадську організацію, серед іншого, спростувати інформацію щодо заявленого «Екоклубом» нібито перевищення концентрацій забруднюючих речовин та нібито неправдивих висновків у звіті з ОВД.[media=206434]

Також 7 жовтня господарський суд Рівненської області ухвалив рішення, яким зобов’язав директора Державної установи «Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Сафонова Романа Валерійовича спростувати недостовірну інформацію, яка була поширена ним ще в січні 2020 року, щодо нібито некоректного розрахунку прогнозованого забруднення навколишнього середовища від майбутнього будівництва.

Як бачимо, гучні маніпуляції активістів були вщент розбиті, вони не змогли довести свої слова в ході судового розгляду. Нашими доказами та обґрунтуваннями ми довели, що компанія Kronospan працює відповідно до закону.[media=206432]

 - Над чим ще працює компанія зараз? Що на вашу думку важливо для розвитку економіки Рівненщини та  України.

В складні часи треба працювати з подвійною ефективністю та планувати все на довготривалу перспективу. Зараз ми маємо розуміти, що потрібно розвивати галузь деревообробки в Україні комплексно. Щоб максимум  продукції з деревини вироблялось саме в Україні, збільшувалась додана вартість  української продукції, люди отримували нові робочі місця. Україна зараз конкурує з усім світом в цьому компоненті. Багатоступенева переробка, новітні технології, створення меблевих кластерів – це ключ до українського успіху. Цим шляхом пішла сусідня Польща і досягла успіху. Це має робити і Україна. Саме тому Kronospan працює над створенням в Україні перших меблевих кластерів. Активно співпрацюємо з Рівненською ОДА, Українською асоціацією меблевиків, Міністерством розвитку громад і територій, Кабінетом Міністрів, депутатами Верховної Ради, міжнародними організаціями. Бо тільки спільними зусиллями ми зробимо українську деревообробну та меблеві галузі найкращими в Європі і світі.

За матеріалами інтерв’ю в ефірі «Сфера-ТВ»

* на правах реклами

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4 

Теги: Кроноспан

Загублено сумку з телефоном

В районі головного корпусу Водного університету загублено чоловічу чорну сумку на пояс з мобільним телефоном. Прохання повернути загублене за винагороду.    

Загублено документи на Романюк

  Загублено сумку з документами на прізвище Романюк Валерій. Велике прохання повернути документи за винагороду.      

Загублено документи на Музичук

Загублено гаманець з документами на прізвище Музичук Андрій. Прохання повернути за винагороду.    

Більше оголошень