Острозькій академії подарували старовинні ікони (ФОТО)

Їх розмістять у місцевому храмі

Старовинні ікони Національному Університету «Острозька академія» подарував український літературознавець Микола Жулинський з нагоди Інавгурації-2018 (посвяти першокурсників у спудеї університету).

Жулинський подарував навчальному закладу образи «Богородиці», «Христоса Пантократора» та «Святого Миколая».

Ікони, які датуються кінцем XVIII ст., у 90-х роках знайшов товариш Миколи Жулинського в одному з храмів України. Чоловік хотів вивезти їх за кордон, однак літературознавець не дав йому цього зробити.

Два роки тому острозький художник-реставратор Микола Бендюк зайнявся відновленням ікон. За його словами, очевидно їх зняли з намісного ряду іконостасу. Коли його заміняли - образи згорнули в рулон і залишили на дзвіниці.

Відтепер ікони прикрашатимуть студентсько-викладацький храм преподобного Федора Острозького в університеті.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Загублене службове посвідчення прокурора

Загублене службове посвідчення прокурора видане на імʼя Ваколюк Юлії Олександрівни. Прошу вважати недійсним.

Загублено рюкзак із документами

Загублено рюкзак золотистого кольору на зупинці біля Сільпо біля автовокзалу. В ньому  документи, на прізвище Годунко, гроші та дитячі речі. Якщо хтось знайшов, повідомте за номером 0978401501.

Знайдено паспорт у Рівному

Вчора на проспекті Миру на переході біля "Фокстроту" було знайдено пластиковий паспорт України, на ім'я Мікаберідзе Максим Максимович 05.04. 2006 р.н, харківська прописка. Звертатись за телефоном 0979764361 - Богдан

Більше оголошень