Нові квитанції за світло: на скільки зросте сума у липні

Адже у червні запрацювали нові тарифи на електроенергію

Уже в липні українці отримають платіжки за електроенергію з новими сумами за спожите світло. В середньому розмір місячного платежу зросте на 250 гривень, наводив розрахунки міністр енергетики України Герман Галущенко.

Нагадаємо, уряд встановив тариф на електроенергію у розмірі 2,64 грн за кВт-год. Тобто тариф зріс майже вдвічі для споживачів, які споживають менше ніж 250 кВт-год на місяць, і в півтора раза – для інших. При цьому поділу на групи споживання більше немає.

За словами експертів, економічно обґрунтована ціна на електричну енергію для споживачів в Україні ще вища і становить понад 6 грн за кВт-год.

За словами Галущенка, НКРЕКП пропонувала Кабміну підняти тариф до ринкового (міністр озвучив цифру 5,5 грн/кВт-год) за два етапи, на першому етапі комісія пропонувала підвищення ціни на електрику до 2,88 грн із ПДВ за 1 кВт-год, Проте уряд «побачив можливість установити тариф на рівні 2,64 грн/кВт-год».

«Це мінімальний тариф, який дозволить утримати енергосистему», – каже Герман Галущенко.

Нагадаємо, нинішній тариф на світло зафіксовано до кінця грудня 2023 року. Тобто напередодні Нового року його знову можуть переглянути.

Джерело: Гордон

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai. Якщо документи ваші - телефонуйте 

У Рівному знайдено окуляри та телефон

У Рівному, на вул. Відінська, 39 біля М'ясомаркета/ біля АТБ знайдено  окуляри  та телефон. Знайдене передали продавцям на касу магазину 

Посвідчення водія Рабешко

27.09.2023 р. загублено посвідчення водія на прізвище Рабешко Роман. Орієнтовно по маршруту від гуртожитків РДГУ №4 і №5, через "Текстильник" і до а/с Чайка.

Більше оголошень