Нові квартири атомники ХАЕС отримають уже цього року

Електростанція намагається покращити житлові умови своїх працівників

Забезпечення права на житло прописано у колективному договорі ХАЕС. Останнім часом енергокомпанія вела будівництво комерційного та соціального житла у містах-супутниках АЕС за кошти, що закладені у тариф на відпуск електричної та виробництво теплової енергії.

Попри реалії сьогодення, Хмельницька АЕС шукає шляхи розв`язання таких наболілих квартирних питань та приділяє значну увагу поліпшенню житлових умов своїх спеціалістів.

Наразі на ХАЕС для покращення житлових умов нетішинським атомникам пропонують  отримання безвідсоткової цільової позики: саме таким чином працівники ХАЕС стали власниками квартир у нововведених будинках №№505 та 506, які побудувала та ввела в експлуатацію енергокомпанія.

У нинішньому році, за словами інженера відділу розвитку персоналу Альони Антонюк, близько 170 працівників ХАЕС подали заяви на отримання безвідсоткової цільової позики, на перше півріччя уже прийнято спільне рішення адміністрації та профкому ХАЕС, яким затверджено список із 21 кандидата на отримання вищезгаданих коштів.

Сергій Степанюк, електрослюсар із ремонту та обслуговування автоматики та засобів вимірювань ЦТАВ, – один із них. Розповідає, що в черзі на отримання житла перебуває ще з 2006 року, а кілька років тому написав заяву на отримання позики на придбання квартири. Тому, коли цьогоріч дізнався, що питання таки вирішиться, приємні емоції не мали меж.

- Ми з дружиною уже тривалий час (понад 16 років) винаймаємо житло, маємо доньку і сина дев’яти та семи років, тому орендуємо трикімнатну квартиру. Звичайно, це значні витрати, і я сьогодні дійсно щасливий, бо відтепер буду виплачувати позику за власне помешкання.

 

Для нас це дуже бентежно і неочікувано! Ми дітям навіть не казали, що невдовзі переїдемо у своє житло, що в них будуть власні кімнати, нехай це буде сюрпризом для малечі, – ділиться враженнями Сергій Степанюк.

Чоловік розповідає, що оформив грошову позику на 13,5 років, проте, якщо буде дозволяти фінансовий стан, готовий сплатити її навіть раніше. Нині гроші уже переказано на рахунок Сергія Олександровича, лишається зібрати необхідні документи щодо переоформлення житла.

До речі, працівникам, які перебувають на квартирному обліку ХАЕС, при оформленні договору купівлі-продажу житла не потрібно платити податок у Пенсійний фонд – довідка про перебування на черзі економить кошти потенційних власників. Завдяки процедурі надання безвідсоткової цільової позики «рухається» і черга з отримання житла: одні стають, інші знімаються.

На кінець травня 2021 року вона нараховувала близько 700 працівників ХАЕС.

– Наразі у нас зареєстровано 282 договори позики (станом на 31 травня 2021 року), а взагалі така процедура розпочалася ще у 2006 році. 

 

Серед охочих покращити умови проживання – представники різних спеціальностей та посад з різних цехів та відділів: ліцензований персонал, інженери, електромонтери, електрослюсарі, електрозварювальники, переробники радіоактивних відходів та низка інших фахівців.

 

Усі вони перебувають на квартирному обліку і мають право скористатися статтею бюджету для надання безвідсоткових позик, – розповідає інженер ВРП Альона Антонюк.

Частина працівників, які оформили договір такого кредиту, переглянули його з адміністрацією та скоригували термін виплати коштів на предмет збільшення щомісячних відрахувань та скорочення терміну їх погашення.

Таке бажання виявили понад двадцять осіб, а їх рішення позитивно вплинуло на наповнення джерела статті, адже інші охочі покращити умови проживання можуть швидше оформити договір позики.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень