Хмельницька АЕС готується до добудови двох енергоблоків

Йдеться про огляд конструкцій й обладнання

На Хмельницькій АЕС відбулась нарада щодо підтвердження довговічності та надійності будівельних конструкцій, будівель та споруд енергоблоків №3, №4 Хмельницької АЕС.

На поточний час Держатомрегулювання про­водить експертизу матеріалів з оцінки технічного стану й обґрунтування надійності будівельних конструкцій енергоблоків №3 та №4 ХАЕС, - зазначив заступник директора Департаменту з питань безпеки ядерних уста­новок – начальник відділу ліцензування чинних установок – державний інспектор ДІЯРУ Валерій Бугай.

Крім будівельних конструкцій інспекторів цікавив також стан обладнання, яке планується використати під час будівництва, наявність до нього проєктній документації, технічних умов, а також інформація щодо умов зберігання, проведення консервації й переконсервації.

За словами заступника генерального директора з капітального будівництва Хмельницької АЕС Олега Рахлінського завершення будівництва можливе із використанням модифікованої реакторної уста­новки ВВЕР-1000 та зміною постачальника реакторної установки.

В результаті проведення переговорів було прийнято рішення про застосування в проєкті енергоблоків №3, 4 реакторної установки ВВЕР-1000 Skoda JS a.s. (Чеська Республіка), яка відповідає всім критеріям вибору типу реакторної установки.

Олег Рахлінський  зазначив, що у 1987-1997 роках на Хмельницьку АЕС було поставлено значну кількість обладнання для її будівництва, загалом 3715 номенклатурних номерів.

Фахівці ХАЕС розробили програми та обстежили обладнання встановлене на енергоблоках №3, 4 й обладнання, що знаходиться на складах. Зокрема й затвердили переліки обладнання, яке можна інтегрувати у новий проєкт будівництва енергоблоків №3, 4.

За результатами наради представники Державної інспекції ядерного регулювання України, Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки зроблять висновки, які  враховуватимуть на стадіях розробки й затвердження проєкту добудови.

За матеріалами газети Перспектива

Радіо ТРЕК у Telegram. Viber: 063-734-106-4

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Ольга Радянська

Загублено документи на Романюк

  Загублено сумку з документами на прізвище Романюк Валерій. Велике прохання повернути документи за винагороду.      

Загублено документи на Музичук

Загублено гаманець з документами на прізвище Музичук Андрій. Прохання повернути за винагороду.    

Знайдено самокат

В районі Лебединки знайдено дитячий самокат. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:  

Більше оголошень