Норми змінилися: який тиск вважають нормальним для пенсіонерів
Для багатьох це стане справжнім відкриттям
Верхня межа тиску 130-140 може бути нормою для людей похилого віку, вважають кардіологи.
Раніше вважалося, що чим старша людина, тим тиск має бути вищим, але згодом це переглянули. У літніх вважається нормальним тиск у межах 130-140, - розповів експерт.
Крім того, тиск може змінюватися залежно від часу доби. В одних людей він підвищується вранці, в інших – у другій половині дня. Треті відчувають тиск надвечір, а хтось вночі чи рано-вранці.
Нічна та рання ранкова гіпертонія – це пізня занедбана гіпертонія, це може мати навіть летальні наслідки. Інсульт чи інфаркт під час сну.
Щоб тримати тиск на контролі, варто звернутися до лікарів, які допоможуть встановити причини його стрибків. У деяких випадках пацієнту достатньо буде лише масажу, в інших випадках потрібне серйозне лікування. Лікар може призначити терапію, яка триматиме тиск в прийнятних межах.
Якщо причина в шийному та грудному відділі хребта, то можна помасажувати певні ділянки. Але якщо причина в тому, що є пухлина надниркових залоз, якщо причина в тому, що є гіпертонія, обумовлена звуженням ниркових судин, якщо гіпертонія пов'язана з іншими факторами, то просто потрібно лікувати, – кажуть фахівці.
При високому тиску, якщо його не знижувати, зростає ризик крововиливу в мозок, тобто мозкові інсульти. Збільшується ризик інфаркту міокарда, набряку легень, серцевої недостатності. Можуть бути набряки ніг, тромботичні чи тромбоемболічні ускладнення.
Одна з найбільших помилок гіпертоніків - відмова від препаратів, які підтримують стабільний тиск. Так часто роблять, коли ситуація з тиском нормалізуються, люди припиняються приймати ліки. Це тільки погіршує ситуацію, адже гіпертонія вертається, з новими непередбачуваними наслідками.
Повідомлення про здоров'я мають суто рекомендаційний характер. У випадку виникнення проблем — звертайтеся до лікаря. Не займайтесь самолікуванням.
Радіо Трек: НОВИНИ