Одна-єдина банка може надто дорого обійтися: яка консервація може викликати отруєння

Речі, які вкажуть на проблему майже зі стовідсотковою точністю

Українці обожнюють консервувати на зиму улюблені овочі й фрукти, але іноді забувають, що при неправильному зберіганні продукти можуть зіпсуватися. Тому варто пам'ятати, яка консервація може нашкодити вашому здоров'ю.

По-перше, аби банки простояли якомога довше, треба правильно їх стерилізувати. Для цього прокип’ятіть банки протягом 5-10 хв, далі поставте їх догори дном, аби ті висохли, перш ніж закривати у них продукти. Доведіть їжу до 100 градусів, щоб вона була абсолютно стерильною.

Якщо ж ви придбали у магазині  консервацію, то уважно подивіться на термін придатності.  Ці терміни можна дещо перевищувати без ризику харчового отруєння. Однак, якщо бачите, що банка роздулася (стала кулеподібною), то викидайте її, адже їжа всередині вже почала бродити й гнити.

Як дізнатись, що їжа у консервації небезпечна?

  1. Якщо ви помітили, що кришка повністю куполоподібна або  якщо у банці є піна чи їжа видає неприємний запах, то їсти її забороняється.
  2. Якщо в банки нещільна кришка, це означає, що у їжі може бути присутній токсин, який викликає ботулізм. Тому ретельно вимийте руки та всі робочі поверхні на кухні, аби уникнути харчового отруєння.

Джерело: santeplusmag.com

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Посвідчення водія Рабешко

27.09.2023 р. загублено посвідчення водія на прізвище Рабешко Роман. Орієнтовно по маршруту від гуртожитків РДГУ №4 і №5, через "Текстильник" і до а/с Чайка.

Втрачено документи на прізвище Скубік

У Рівному в районі Північного втрачено документи, на прізвище Скубік, а також техпаспорт на автомобіль та телефон. Прохання повернути за винагороду, телефонуйте 

Втрачено документи на прізвище Петренчук

06 серпня на мікрорайоні «Північний» було втрачено сумку через плече сірого кольору з документами на прізвище Петренчук. Якщо ви знайшли ці документи, прохання повернути за винагороду Тел.: (066) 67 07 841

Більше оголошень