Квашені помідори «Як з бочки»: заготовка на зиму, яка з’їдається першою (РЕЦЕПТ)
Нічого не треба варити/стерилізувати – мега-простий рецепт
Такі квашені помідори на зиму виходять на смак, як бочкові. Вони дуже ароматні – один в один, як із бочки! Господині, які вже давно користуються цим рецептом, радять відразу робити велику порцію, бо потім пошкодуєте, що заготували замало…
Інгредієнти:
- помідори (краще брати не перестиглі)
- листя хрону, вишні та смородини
- парасольки кропу
- часник – 10-12 зуб.
- чорний перець горошком
- запашний перець
- гірчиця в зернах – 1 ст.л.
- гірчичний порошок – 1 ст.л.
Розсіл на 1 л води:
- сіль – 60 г
- цукор – 30 г
Приготування:
На дно ємності, що закривається, закладаємо листя хрону, вишні, смородини, пластини часнику, парасольки кропу, чорний перець горошком і запашний перець.
Максимально щільно укладаємо помідори та присипаємо зерновою гірчицею. Зверху знову укладаємо листя смородини, вишні, пластини часнику, чорний перець горошком і парасольки кропу.
У холодній питній воді розчиняємо сіль із цукром і доверху заливаємо помідори холодним розсолом, закриваємо листям хрону і присипаємо гірчичним порошком.
Встановлюємо невеликий вантаж, накриваємо кришкою (за можливості) і залишаємо при кімнатній температурі на 7 днів.
Після цього відкриваємо ємність, прибираємо «захисний» шар із листя хрону і можна відразу ж знімати пробу – помідори до того часу вже будуть повністю готові.
Якщо плануєте зберігати їх в льоху чи холодильнику, то просто накривайте ємність кришкою і прибирайте на зберігання.
А для зберігання при кімнатній температурі перекладаємо помідори у чисті банки, розсіл разом із зеленню переливаємо в каструлю, доводимо до кипіння і кип’ятимо ще 2-3 хв. Заливаємо банки з помідорами гарячим розсолом, закручуємо кришками, перевертаємо, залишаємо до остигання і зберігаємо у звичайній шафі або на балконі.
Джерело: Школа життя
Радіо Трек: НОВИНИ