Неочікувано. Міністр відповів, чи зростуть в Україні тарифи на комунальні послуги

В Україні є кілька програм, які допомагають громадянам платити менше

В Україні не планують підвищувати комунальні тарифи найближчим часом. Про це розповів міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов в інтерв'ю для РБК-Україна.

За словами міністра на сьогодні в Україні є кілька програм, які допомагають громадянам платити менше.

Зараз немає підстав для підвищення комунальних тарифів. Крапка. Їх немає. Є підстави для того, щоб змінити ставлення споживачів до енергоефективності своїх будинків і дбати про це. В цьому наше міністерство може і робить відповідні кроки. Ми допомагаємо громадянам платити менше, у нас є програми для багатоквартирних будинків, наприклад, ми забезпечуємо 70% покриття витрат на термомодернізацію, - сказав Олексій Чернишов.

Він додав, що таке покриття витрат не є кредитом для мешканців багатоквартирних будинків.

На практиці це виглядає так: ОСББ повинно інвестувати 30% власних коштів, 70% інвестуємо ми. Це не кредит, це допомога. Попит є, він міг би бути більше. Для того, щоб його реалізувати, потрібна згуртованість мешканців. Для багатоквартирних будинків це іноді важко зробити, це вимагає лідерства і не дуже високого рівня патерналізму в психології жителів населеного пункту або дому, - пояснив Чернишов.

Також міністр зазначив, що загроз для опалювального сезону немає, й в Україні він почнеться вчасно.

Можливо, я вас здивую, але я хочу подякувати українцям за рівень розрахунків, який вони фактично забезпечують у цьому році. Він дуже високий, особливо якщо брати до уваги ситуацію з економічними наслідками, які ми відчуваємо кожен день в період пандемії. Я впевнений, що ми почнемо вчасно. Коли ми говоримо вчасно, то маємо на увазі середньодобову температуру протягом трьох діб нижче або що дорівнює +8 градусів. Водночас рішення про початок опалювального сезону приймається у кожному населеному пункті органом місцевого самоврядування. Але 8 градусів – це вже обов'язок почати опалювальний сезон — тягнути далі неможливо, - повідомив міністр.

Матеріали РБК-Україна

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

Знайдено паспорт на прізвище Федорчук

У Рівному на вул. Київська в районі Спорттоварів знайдено паспорт, на прізвище Федорчук Юрій. Власник може звертатися за номером

Знайдено посвідчення з інвалідності на прізвище Ющук

Знайдено посвідчення з інвалідності другої групи на імʼя Ющук Олександр Миколайович та банківську картку ПриватБанк.  

У центрі Рівного втратили документи та ключі

27 грудня 2023 року у центрі Рівного втратили паспорт, ідент. код, техпаспорт на автомобіль, посвідчення водія, службове посвідчення на ім’я Валентюк О. Г. та ключі. Власник втраченого просить повернути все за винагороду.

Більше оголошень