ON-LINE

Небезпечне джерело: вода у Синьові викликає синюшність (ФОТО)

середа, 10 липня 2019
Лабораторний центр провів дослідження джерел на Рівненщині

Насамперед, задля збереження інтриги та виходячи з необхідності першочергового оповіщення про загрози, надаємо джерела з "червоного списку".

У Рівненському обласному лабораторному центрі нині досліджують найвідоміші джерела Рівненщини. Спершу на своїй сторінці у Facebook установа вирішила публікувати інформацію про те, де вода найшкідливіша.

Найнебезпечнішим джерелом виявилося джерело в селі Синів Гощанського району.

Ось що пише про це лабораторний центр у себе на сторінці:

В першу чергу люди звертають увагу на органолептичні якості води: вода має бути прозорою, безбарвною, прохолодною (мати температуру 7-12гр С) і має бути смачною. Проте смачна вода не завжди означає, що вона безпечна.

Вода, яка містить нітрати досить часто здається смачною: добре втамовує спрагу та одночасно є небезпечною при високих їх концентраціях, насамперед для дітей до 3-х років.

Раніше вважали, що підвищена концентрація азоту нітратів не шкодить організмові. Але в 1945 році вперше були описані випадки ціанозу (синюшності) грудних дітей.

Захворювання супроводжувалося зменшенням вмісту гемоглобіну у крові і переходу його у метгемоглобін. Після тривалого вивчення цього явища з’ясувалося, що воно пов’язане з великим вмістом азоту нітратів у воді (понад 50мг/дм3), на якій готували молочні суміші для дитячого харчування.

Дальші дослідження і спостереження показали, що метгемоглобінемія виникає не тільки тоді, коли дитині дають харчові суміші, приготовані на такій воді, а й від грудного молока матері, яка споживала воду с підвищеною концентрацією азоту нітратів.

Крім синюшності, у дітей спостерігалися розлад харчування, зміна кислотності шлункового соку, недостатня активність ферментів, які відновлюють гемоглобін.

Нагадаємо, що Рівненський обласний лабораторний центр проводить дослідження води 28 найвідоміших джерел Рівненщини. Їх поділять на три переліки:

Блакитний перелік - джерела з бездоганною (за визначеними показниками) якістю води (не лише безпечної, але й з оптимальним мінеральним складом);

Зелений перелік – вода придатна для споживання, з можливими відхиленнями від стандартів, які легко коригуються (шляхом облаштування каптажу тощо);

Червоний перелік  - небезпечні для користування вододжерела.

Наші новини у ТelegramНомер у Viber063-73-4-106-4

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Знайдено ID-картку на прізвище Гаврильчук

    У Рівному в районі обласної лікарні знайдено ID-картку на прізвище Гаврильчук...
  • Втрачений техпаспорт на автомобіль

    Загублений техпаспорт від автомобіля SKODA Octavia  на польській...
  • У районі Басового Кута загубився цуцик

    Загубився цуцик, схожий на лабрадора. В районі Басівкута, вул....
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного