Назвали продукти, ціни на які злетять ще влітку

Забити морозилки зможе не кожен

Через початок повномасштабної війни ціни на продукти в Україні зростають безперервно. Щоправда, влітку позначається сезонність, коли переважно вся їжа стає трохи дешевшою.

Проте експерти прогнозують новий стрибок цін на продовольство з настанням холодів, а деякі товари можуть суттєво подорожчати ще цього літа.

Ймовірно, вже у серпні стане дорожчою продукція птахівничої галузі, зокрема, яйця та курятина, повідомляють в асоціації «Союз птахівників України».

Причин подорожчання дві:

  • вартість електрики
  • зростання податків на пальне.

Птахівництво – дуже енергомісткий галузь. Тому вартість електроенергії - одна з істотних часток собівартості яєць та курятини. У собівартості вона займає від 7 до 12%, а в деяких продуктах птахівництва і до 30%. для компенсації зростання цін на енергоносії він вичерпав.

Другий фактор – зростання цін на пальне. А це – зерно, комбікорми та логістика. Тому другий чинник також чинитиме чималий тиск на собівартість продуктів.

У липні, доки триватиме перебудова цін та адаптація виробників, вони ще, можливо, протримаються зі старими цінами або із незначним підвищенням. А ось у серпні споживачі, очевидно, відчують потужний ціновий удар.

Джерело: finance.today

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Юлія Вознюк

Юлія Вознюк

Відкрити плей-лист

Загублено рюкзак із документами

Загублено рюкзак золотистого кольору на зупинці біля Сільпо біля автовокзалу. В ньому  документи, на прізвище Годунко, гроші та дитячі речі. Якщо хтось знайшов, повідомте за номером 0978401501.

Знайдено паспорт у Рівному

Вчора на проспекті Миру на переході біля "Фокстроту" було знайдено пластиковий паспорт України, на ім'я Мікаберідзе Максим Максимович 05.04. 2006 р.н, харківська прописка. Звертатись за телефоном 0979764361 - Богдан

У Рівному знайшли студентський квиток

У Рівному, 1 жовтня, на тротуарі, між Басів Кутом і Щасливим, знайшли студентський квиток. Він належить Січкару Григорію , студенту НУВГП.   Власника просимо звернутись за номером:  +380667642577 — Людмила

Більше оголошень