Найкращий роман Агати Крісті перейменували

Через расизм

Обкладинка роману до перейменування у Франції

У Франції в новому виданні роману англійської письменниці Агати Крісті «Десять негренят» (Dix Petits Negres) назву змінено через боротьбу з расизмом. Роман вийде під назвою «Їх було десять». Рішення про зміну назви прийняв правнук письменниці Джеймс Прічард. Він заявив, що в 1938 році, коли писався роман, люди використовували іншу лексику. Але часи змінюються.

Ми більше не повинні використовувати терміни, які можуть поранити. У 2020 році це правильна поведінка. Я майже впевнений, що первинна назва ніколи не використовувалася при публікаціях у США. У Великій Британії назву «Десять негренят» змінили у 1980-х роках, а зараз прийшов час змінити її всюди.

Роман Агати Крісті «Ten Little Niggers» в англомовних країнах вже давно публікується під назвою «І не лишилось жодного» (And Then There Were None).

У США з найпершої публікації «негренята» замінялися на «маленьких індіанців»

У 1930-х роках, коли писався роман, слово nigger вважалося допустимим в суспільстві, образливим варіантом було слово colored. Але з кінця 1960-х років ставлення до цього слова починає змінюватися, і його використання стало неприпустимим.

P.S. В Україні в 2017 році роман Агати Крісті вийшов під назвою «І не лишилось жодного».

Наші новини у ТelegramНомер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Оля Багній

Оля Багній

Відкрити плей-лист

Втрачено документи на прізвище Григорчук

Поблизу Торгового Центру Чайка втрачені документи:  техпаспорт та посвідчення водія на ім'я Григорчук Петро. Прохання - повернути за винагороду.

Загублено ключ від авто Honda

Розшукують загублений ключ від авто Honda з чорним плетеним брелоком. Загубили його навпроти заправки «Олас», що на вулиці Льонокомбінатівській у Рівному. Прохання повернути за винагороду.  т. (067) 360 65 64

Портфель

В центрі Рівного – у критому ринку, загублено портфель з ноутбуком Samsung . Прохання повернути за винагороду. 

Більше оголошень