Науковий дрес-код, або забирайте документи: скандал у ліцеї через «білий верх, чорний низ»
Ученицю не допустили до навчання
4 вересня ученицю ліцею ім. Івана Пулюя Івано-Франківської міської ради не допустили до навчання начебто через начебто неналежний вигляд. Про інцидент розповіла мама дівчинки Ольга Ярошевич у фейсбуці, пише КУРС.
Мою доньку, ученицю ліцею ім. Івана Пулюя, вигнали і не допустили до навчання за неналежний вигляд. Мене про це не повідомили, дізналась від доньки, що телефонувала мені плачучи від безвиході та образи, – зазначає мама дівчинки.
За її словами, 28 серпня класний керівник довів до відома батьків, що тепер у них офіційний дрес-код – білий верх та чорний низ. Дитина вдягнула те, що мала такого кольору. Але у закладі пояснили, що це має бути діловий стиль.
Керівництво, а саме заступник директора, який при розмові навіть не назвав свого імені, в ультимативній формі дав зрозуміти, що як немає грошей на діловий стиль, то і не варто пхатись у профільну освіту.
Вразило мене те, що без жодного остраху працівники закладу в урочний час відправили її додому, – каже Ольга Ярошевич.
У Департаменті освіти та науки Івано-Франківської міської ради обіцяють розібратися у ситуації. Опублікували допис про те, що директор закладу пояснив, що у ліцеї дійсно існують певні рекомендації щодо одягу здобувачів освіти, які прописані та доведені до відома учасників освітнього процесу та їх батьків. Також керівник наголосив, що ці правила не є нововведенням.
Педагогічні працівники та учні закладу також підтверджують, що ніхто не мав наміру виганяти ученицю чи ображати її.
Ситуацію пояснюють недокомунікацією.
Також ліцей нещодавно здобув статус закладу спеціалізованої освіти науково профілю і може мати певні вимоги до зарахування здобувачів освіти.
Цікаво, що думки франківчан з цього приводу різняться. Одні пишуть, що вимога щодо дрес-коду в умовах війни є недоречною, інші наводять на приклад престижні закордонні заклади, де форма – частина вимоги для учнів та студентів.
Ідіотизм, форма є в багатьох школах по всьому світу. Особливо в школах престижних, з репутацією і історією. Школах де освіту дають кращу за середньостатистичну.
Не подобається устав ліцею - пакуйте речі і йдіть в інший. 90% шкіл у Іф форми не мають.
Тут можна говорити про профнепридатність! Під час війни адміни «закладу з вимогами» втратили контекст!
Також ліцей нещодавно здобув статус закладу спеціалізованої освіти науково профілю і може мати певні вимоги до зарахування здобувачів освіти. Серйозно? науковий дрес-код, або забирайте документи?)
Як поєднується спеціалізована освіта, вимоги до зарахування та вимога шкільної форми й недопуск дитини до освіти?
Раніше на тему освіти ми писали:
«За такі гроші няню на день не винаймеш», – у науковця волосся дибки через ситуацію в освіті
Травмовані школою та не вміють говорити: викладач поділився враженнями про студентів-першокурсників
Радіо Трек: НОВИНИ