Наслідки війни в Україні відчує весь світ: які продукти стануть у дефіциті

Для багатьох ці товари є предметами першої необхідності

Попри зусилля уряду та влади на місцях, посівну кампанію в Україні частково зірвано. Про це розповів економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

Наразі експорт продукції унеможливлює блокування портів, тож невдовзі світ може відчути брак сільськогосподарської продукції, зокрема м’яса птиці та олії.

Посів уже зірвано – на півдні терміни багатьох робіт закінчуються. Фермери намагаються щось робити, але вони відрізані від постачання паливно-мастильних матеріалів, добрив, насіння, засобів захисту рослин. Багато полів знищені військовою технікою окупантів. Знищено сховища, сільгосптехніка тощо.

 

Окупанти також активно відбирають у них техніку та засоби… Тому не варто думати, що у 2022 році Україна експортуватиме у значних обсягах щось з агропродукції», – зазначив Андрій Ярмак.

Економіст впевнений, що йтиметься не просто про дефіцит кормів для тварин, олії й м'яса. Загалом у світі відчуватимуть дефіцит їжі.

Добрива подорожчають через зростання вартості енергоносіїв. Аграрії скоротять використання добрив, а відповідно матимуть й менші врожаї.

Кукурудзу, яку часто використовують як корм для тварин, перероблятись на біопаливо.

Сукупно усі ці фактори тільки посилять проблему голоду у світі. Найбільш вразливі до цього країни Африки та Азії. Але брак певної продукції відчуватимуть і у ЄС.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

На Князя Романа загублено чоловічий золотий ланцюжок

Сьогодні близько 9-ї години ранку на вулиці Князя Романа, 13, 6 під'їзд загублено чоловічий золотий ланцюжок з хрестиком. Прохання повернути за ВИНАГОРОДУ.

У Рівному згубився песик Арчі

Вчора зник йоркширський тер'єр сріблястого окрасу, Арчі. Собаку бачили в районі Політону, Автовокзалу Обласної лікарні.  Прохання повернути за винагороду.

Більше оголошень