«Нафтогаз» натякає на зрив опалювального сезону, а теплоенерго не поспішають владнати ситуацію
Наразі тільки половина компаній, що забезпечують міста теплом, уклали нові трирічні угоди на постачання газу
Своєчасний старт опалювального сезону в Україні - під загрозою зриву через низьку активність виробників тепла щодо укладення трирічних угод на закупівлю природного газу.
Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» занепокоєна низькою активністю виробників тепла з укладання трирічних угод на закупівлю природного газу. За останній тиждень перелік таких клієнтів компанії поповнився лише 13 підприємствами, - йдеться у повідомлені на сайті компанії.
Станом на 26 серпня трирічні угоди на постачання газу з «Нафтогаз Трейдингом» уклали 493 виробники тепла. Це приблизно 45% підприємств, що отримували газ від Нафтогазу в попередньому опалювальному сезоні. Наразі до «Нафтогаз Трейдингу» для укладання трирічних контрактів звернулося 572 підприємства ТКЕ та ОСББ.
Наразі тільки 7 підприємств виробників тепла з Волинської області вже мають договори.
До першої трійки лідерів за динамікою укладання угод увійшли Хмельницька та Черкаська області. Там 96,3% та 76,9% підприємств, які традиційно співпрацюють з Нафтогазом, вже уклали контракти на закупівлю газу. Найкращу динаміку цього тижня продемонструвала Київська область, де з’явилося три нових контрагенти.
По два клієнти уклали угоди з «Нафтогаз Трейдингом» в Харківській та Хмельницькій областях, по одному – в Запорізькій, Львівській, Одеській, Черкаській, Чернівецькій областях та у Києві.
Перелік регіонів з найнижчими показниками щодо договірної роботи з «Нафтогаз Трейдингом» залишився без змін: Закарпатська, Полтавська, Харківська та Одеська області – там кількість угод не перевищує третини від потенційно можливих.
«Нафтогаз» наголошує, що ціна на газ на міжнародних ринках продовжує зростати. Спотова ціна газу в Україні більш ніж у два рази перевищує пропозицію від «Нафтогазу» в рамках трирічних контрактів для ТКЕ та ОСББ з власними котельнями. Ціна газу на перший рік становить 7,42 грн за куб.м (з 1 червня 2021 року до 31 травня 2022 року, з ПДВ, без урахування тарифу оператора газотранспортної системи).
Радіо Трек: НОВИНИ