НАБУ закрили справу митника, якого спіймали біля Рівного з $700 тис. у багажнику Audi Q7
Гроші Михайло Бурдейний віз на Київ
Національне антикорупційне бюро України закрило кримінальне провадження щодо колишнього начальника відділу митного оформлення №2 митного поста «Ягодин» Михайла Бурдейного. Таке рішення ухвалив Вищий антикорупційний суд.
Суму у $700 тис. виявили у багажнику митника на Київ-Чоп поблизу Рівного на стаціонарному посту у червні 2021 року. Суд наклав арешт не на всю суму, а лише на 690,3 тисячі доларів.
Посадовця звинувачували у незаконному збагаченні. Але довести причетність Бурдейного до зловживань і грошей не змогли. Тепер вони застрягли в банку.
Тоді ж Державне бюро розслідувань повідомляло про масштабні зловживання на митниці: за хабарі митники, нібито, допомагали в незаконному переміщенні вантажів через кордон без сплати митних платежів.
А Михайло Бурдейний, мовляв, систематично збирав та зберігав у себе отримані хабарі, частину яких розподіляв між іншими правоохоронними структурами.
Відтак ДБР розпочало кримінальне провадження за фактом незаконного збагачення Бурдейного.
У ході розслідування з’ясували, що ні автомобіль Audi Q7, ні гроші з багажника Михайлові Бурдейному не належать. Усе це добро нібито власність сторонніх осіб.
Мало того, 10 тисяч доларів нібито справжні власники встигли забрати ще до вилучення суми, ще 5900 доларів банк забракував як підробні.
Мільйонер, гроші якого перевозив Бурдейний, у суді пояснив, що він отримав таку суму від брата, який напередодні продав готельний комплекс і мав на меті купівлю комерційної нерухомості.
ГРОШІ ПЕРЕКАЖУТЬ ЗСУ?
Та найцікавіше, що названий власник арештованих коштів раптом забажав перерахувати їх на ЗСУ. Порив благодійності підтримали й сторона захисту, і обвинувачення.
За даними журналістів програми «Гроші», ці кошти належать сім’ї такого собі Хусейна Дукаєва, який родом з Вінниці, а нині — депутат Кам’янець-Подільської районної ради.
Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у суді зазначив, що сенсу продовжувати арешт на ці кошти немає, адже вони вже не є речовим доказом, а кримінальне провадження – закрите.
Клопотання про зняття арешту і передачу грошей на рахунок ЗСУ підтримав і детектив Національного антикорупційного бюро.
Впродовж місяця двоє суддів ВАКС розглянули те саме клопотання про скасування арешту на 690 тисяч 300 доларів та передачу їх Збройним силам України, та в обох випадках: і до закриття справи, і після цього – відхилили його. Подальша доля грошей невідома.
Джерело: Сила правди
Радіо Трек: НОВИНИ