На Рівненщині цього року – вже три випадки ехінококозу у людей

Це у Корецькому, Дубенському та Володимирецькому районах

Найчастіше людина заражається ехінококозом від собак

Ехінокок – це глист, який спричиняє хворобу ехінококоз. Вона вражає у 70% випадків печінку, у 20% - легені, протікає майже безсиптомно, нерідко призводить до інвалідності, а у занедбаних формах може закінчитися смертю. 

Торік ехінококоз виявили в 11 мешканців Рівненщини. А за останні п’ять років – у 66.

Джерелом захворювання для людини є представники родини псових. Це собаки, вовки, лисиці. Ці тварини заражаються при поїданні уражених ехінококом органів сільськогосподарських чи диких тварин.

Детальніше розповідає лікар-епідеміолог Рівненського обласного лабораторного центру МОЗ Любов Грицюта:

Людина виявити, що у неї є хворою свиня чи велика рогата худоба, може вже після забою, коли вона на легенях чи печінці тварин знаходить пухирчики, наповнені рідиною. Ці органи не можна ні в якому разі згодовувати собаці. Їх потрібно спалювати.

Так виглядають пухирці з личинками ехінкокока

За словами Любові Грицюти, щоб не заразитися личинками ехінокока, треба мити руки з милом після контакту з собаками і перед їдою, обов’язково мити перед вживанням та приготуванням овочі, фрукти, зелень, не ковтати воду при купанні у водоймах. Важливо також проводити профілактичну дегельмінтизацію у собак, вчасно виявляти хворих тварин.

За якими ознаками людина може запідозрити у себе ехінококоз? Специфічних ознак немає. Але якщо є якісь больові відчуття у правому підребер’ї, неприємні відчуття у грудній клітці, то треба звернутися до лікаря. Тому що це захворювання можна запідозрити, провівши ультразвукову діагностику, рентгенологічне, томографічне чи серологічне дослідження.

 

А ось остаточний діагноз встановлюється після оперативного втручання, яке переважно і є основним методом лікування цього захворювання. Після такого втручання досліджується вміст виявленої кісти і під мікроскопом у ній знаходять личинкову стадію ехінокока, - пояснила Любов Грицюта.

Стеж за нашими новинами у  Telegram 

Мирослава Опанасик Радіо Трек

Знайдено банківську картку

В районі вулиці Чорновола знайдено картку приватбанку. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:    

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Згубився кіт

В районі Газотрону згубився кіт сіро-рудого окрасу з білою грудкою. Котик має особливу прикмету – він без хвоста! Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.    

Більше оголошень