На Рівненщині освятили місце масових вбивств (ВІДЕО)

Історія місцини, яку звуть «Долина смерті», пов'язана з ім'ям Сафата Панасюка - людини, що брала участь у масових розстрілах своїх же земляків.

На Рівненщині відкрили пам'ятник українським патріотам, розстріляним у середині 40-х років минулого сторіччя загонами НКВС.

Монумент звели у Сафатовій долині,  Демидівському районі. Свою назву ця місцина отримала від імені Сафата Панасюка - бійця УПА, який зрадив своїх побратимів і сам став одним із виконавців червоного терору.

Про Сафата згадали його родичі, у коментарі «5 каналу».

Історичні довідки свідчать про те, що Сафат Панасюк був в УПА простим бійцем.

Після Гурбівського бою з енкаведистами він став зрадником і очолив боївку ворогів.

Збереглись світлини угрупування «перевертнів» Сафата.

На цій світлині – перевертні з банди Сафата поряд із енкаведистами. Фото Радіо Свобода

Історики розповідають, що ночами Сафат грабував домівки місцевих чехів. За це, а не за масові убивства, його-таки судили. Науковці стверджують, що цей суд був фарсом. Досі не зрозуміло, чи Сафат взагалі відбував покарання.

«У 70-х роках наші земляки його вирахували – аж у Ялті. Сафат доживав своє життя в Криму…», - про це пише «Радіо Свобода» у статті «Міфічні «бандерівці». Правда про Сафатову долину».

За розсекреченою інформацією, станом на 1945 рік на території Західної України радянський режим створив 157 спецгруп під маскою УПА. З них лише на Рівненщині діяли майже півсотні спецзагонів із перевертнями.

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Загублено світло-сірий футляр з окулярами та флешкою

Світло-сірий футляр з окулярами та флешкою загубили сьогодні близько 10:00 по маршруту: проспект Миру, 2 — площа, далі автобус №6 до вулиці Соборної (район авторемонтного заводу, РУМ). На флешці — сканкопії документів жінки та дитини. Відновити їх немає можливості. Прохання до тих, хто знайшов, зателефонувати за номером 0988834144.

У Рівному знайшли ключі

У Рівному на вулиці Київській знайшли ключі. А саме на зупинці біля автосалону, навпроти гуртожитку. Власників просимо звернутись за номером: +380972042103 — Юлія  ОНОВЛЕНО: власник ключів знайшовся!

Загублено посвідчення

4 січня було загублено посвідчення дитини з багатодітної сім'ї, район парк Шевченка, вул. Княгині Ольги, Степана Бандери. Посвідчення на прізвище Андрійчук Богуслава. Хто знайшов, звертатися +380966597902

Більше оголошень