На чиї імена пропонують змінити назви відомих вулиць Рівного?

Книгозбірня запрошує на історичну виставку видатних діячів УНР

Працівники Рівненської обласної бібліотеки підготували виставку матеріалів «Відновлення історичної правди: до перейменування вулиць міста Рівного», яка розкриває низку фактів, відомостей та історичних довідок з життя діячів Української Народної Республіки Марка Безручка, Сергія Бачинського та Миколи Негребецького.

Саме їх іменами хочуть перейменувати кілька вулиць Рівного.

Ще у липні минулого року ініціювали перейменування проспекту Олеко Дуднича на проспект Марка Безручка, вулиці Бахарєва на вулицю Миколи Негребецького та вулиці Черняка на вулицю Сергія Бачинського, повідомляє Рівненська обласна рада.

ДОВІДКА

Безручко Марко (1883–1944). Народився у містечку Великий Токмак Таврійської губернії, (тепер місто Токмак Запорізької області). Військовий діяч, генерал-хоружний Армії УНР, голова Українського військово-історичного товариства у Варшаві. Автор книги «Українські Січові Стрільці на службі Батьківщині». Шоста стрілецька січова дивізія під командуванням полковника Марка Безручка відзначилась у битві з більшовицькими військами Першої кінної армії за м. Рівне на початку липня 1920 р. Наприкінці 1920 р. М. Безручко очолював військову місію і штаб Армії УНР у Варшаві. 10 лютого 1944 р. Марка Даниловича не стало. Похований на православному цвинтарі «Воля» у Варшаві (Польща).

Бачинський Сергій (1887–1941). Народився у м. Катеринославі. У час української революції був членом Української Центральної Ради, секретарем президії Трудового конгресу, на якому проголошував Акт Злуки УНР та ЗУНР. Працював учителем у школі Острога, в «Просвіті». У вересні 1927 р. був призначений директором жіночої гімназії у Дермані. Очолював дослідну станцію у с. Новий Двір, сприяв відкриттю Просвітянської хати. У 1940 р. був заарештований УНКВС у Рівненській області. У червні 1941 р. розстріляний. Місце поховання залишається невідомим.

Негребецький Микола (1897–1969). Народився у селищі Тучин Гощанського району. У роки революції служив телеграфістом при штабі Симона Петлюри, воював в армії УНР. Активно займався поширенням української періодики у Рівному, зокрема видань «Новий час», «Діло», «Свобода» та ін. У 1948 р. зазнав арешту за «недонесення про антирадянську діяльність». Помер у 1969 р. в Тучині, де і похований.

Нагадаємо, у Рівному перейменують 32 вулиці.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли пенсійне посвідчення на прізвище Резімова

У Рівному поряд з кафе "Fortissimo" знайдено пенсійне посвідчення, на ім'я Ремізова Віра Олексіївна За деталями звертайтесь за номером: +380964330774

У Рівному загубилася собака Луна

У Рівному шукають вівчарку по кличці Луна. Зелений ошийник, зникла в районі Боярки 5 лютого. Номери власників: 0969732925

У Рівному шукають власників загублених ключів

Біля магазина «Копійка» на розі вулиць Грушевського та Гайдамацької (колишня Струтинської) знайшли ключі. Телефонувати за номером: 0689097415

Більше оголошень